1. 1.
  Daha da yükselir. Bunu bilmek için âlim ya da ekonomi bilmene gerek yok. Herkesin dilinde "dolarr yükseliyoooo öldükkk bittik " gibisinden söylemler

  Obama dönemi: Açık ekonomi, ülkeleri fonlama, faiz düşürmesi, fed'in sürekli dolar basımı, Dünya politikaları savaş üzerine olmaması, güven ortamı vb. olaylar uzar gider.

  Trump dönemi: Tüm üretimi amerikaya çekeceğim. Dışarda ne kadar dolar varsa toplayacağım. Çin en büyük düşmanım. Herşey amerikanın çıkarlarına göre dizayn edilir. Fed'in para basmasını durdurması. Amerikada faiz artışları vs. vs. vs.

  Yani 1,5 yıldan beri zaten dile getiriliyor. Neden ilk defa karşılaşılmış gibi söylemlerde bulunuyor onu anlamıyorum. Rusya zaten son 4 yılda altın stoklarını arttırarak önlemini aldı. Türkiye Merkez Bankası hakeza altın stokluyor. işin ilginç tarafı altın stoklama işini en çok ingiltere ve Çin yapması.

  Neyse efendim doların yükselmesi devleti etkilemez. Tabi tüketiciyi direk etkiler orası ayrı dava ama internette çoğu yorumlar "devlett öldüü bittii " gibisinden söylemler mevcut. Valla devlete birşey olmaz da siz kendi derdinize yanın derim. Geçen yıl herkese dolar sattıran yiğit bulut sayesinde elinde dolar yatırımı olanların çoğu fakirleşti. Herkes elindeki doları çıkardı dolarları alan kim bilinmiyor. velhasıl kendi aklınızla hareket edin sonra "dövle bize bakm... " diye söylemlere başlamayın zeka düşüklüğünüz kafa şişiriyor.
  ... watiztiz