1. 1.
  Serbest piyasanın sonucudur.

  Dolar yükseldi diye suya zam yapıyorlar. Su gelirken dolara takılıp zamlanıyor herhalde.

  Bir de ciddi ciddi ülkede halen liberalizm gelişmeli diyen var. Devlet az da olsa müdahale etmeye başladı şimdi piyasadaki fiyatlara yoksa adamlar dolar arttı diye suyu bile 5 liraya satacaktı.

  Ülkemizdeki bu kan emicilerden korunmanın yolu da yok.

  edit: market fiyatları incelenip birçok üründe gereğinden çok daha fazlasını durumdan çıkar sağlamak için şişirdikleri tespit edilmiş bir olay zaten.
  2 -2 ... keyf kahyasi
 2. 2.
  Dolar arttı değil de yakıttan elektriğe kadar yapılan zamlar yüzündendir.
  1 ... meruem
 3. 3.
  O suyu arıtan makine de ithal, onu çalıştıran yakıt da ithal, onun dağıtımını yapan tırlar da ithal, onun konulduğu buzdolabı da ithal, onun barkodunu okuyan makine de ithal. Eee hani suyun dolarla alakası yoktu? Bal gibi var işte. Herhalde çeşmeden doldurup getirmiyorlar suyu.
  2 ... the blade man
 4. 4.
  işletme maliyetlerinin sadece hammadde girdisinden ibaret olduğunu sananların eleştirdiği durumdur. elektriğe yapılan zam, doğalgaza yapılan zam, akaryakıta yapılan zam, işyeri kiralarındaki artış, ithal yedek parça, kredi faizlerinin yükselmesi, döviz borçları, artan enflasyonla birlikte çalışanların zam beklentisi ve daha birçok maliyet kaleminin artması neticesinde yapılmak zorunda kalınan zamdır.

  işveren değilim. onları da korumuyorum ama biraz araştırın lütfen.
  1 ... uykusuz baykus
 5. 5.
  hiç allahın suyu dolardan etkilenir mi demeyin ithal se etkilenir ve hatta tanrıyı araplar uydurduysa suyu yaratan bile ithal beyler hayırlı olsun.
  1 ... uzay muhtari
 6. 6.
  Dik durmanın bedelidir.

  Olacak o kadar.
  ... kim oldugumu biliyor musun
 7. 7.
  Yakında soluduğumuz havadan para alıp, onuda zamlıcaklar.
  1 ... takver