1. 1.
    ülkenin kalkinmasini istemeyen, sanki ülkesinde dolarla alışveriş eden züğürttür. he amk he o sebzeleri meyveleri falan hep dolarla alıyoruz. siz de haklısınız iyi ki bi tayyip zamaninda yükseldi. adam o kadar şey yaptı bu mu battı gözünüze? pardon götünüze.
    nankörler.
    2 -19 ... yesilgozluhatunumbeenn
  2. 2.
    Ulan öküz, o meyvayı sebzeyi ekip biçen alet edevat yabancı mı, Yabancı..... Koyduğu mazot yabancı mı, yabancı...... Ulan tohum bile dışarıdan dolarla geliyor..... Siz ne yiyip içiyorsunuzda kafatasınızda böyle fırtınalar kopuyor ?
    10 ... dinsiz kitapsiz kafir
  3. 3.
    bi tutturmussunuz dolar yükselmiş. ne var amk ya sizin bakkal ahmet amcanızin yerine bakkal bejamin falan mi var?
    hayırlı sabahlar yerine 'gud morning ben' deyip doları uzatıp mi alışveriş ediyorsunuz? ?
    3 -31 ... yesilgozluhatunumbeenn
  4. 4.
    biri şuna ithalat ve ihracattan bahsetsin yoksa ben sikecem. pardon anlatıcam.
    23 -3 ... evolution is here
  5. 5.
    Hahah bu cahilliğe gülünür.
    (bkz: sebebi neydi ki)
    14 ... kutsalkizil
  6. 6.
    bizimkinde ahmet amca var da, senin bakkal kesin benjamin.
    8 -1 ... blast 7
  7. 7.
    sen malmısın,elinde Uludağ sözlüğe girmeye çalıştığın alet.yurt dışından dolar hesabıyla geliyor. şuanda hissetmessin ama 2 ay sonra görürüm ben seni.telefon fiyatları niye 10 bin TL.en kötü PC neden 5 bin TL yazarsın.
    (bkz: çomarların IQ seviyesi)
    (bkz: kara cahillik)
    (bkz: dolardan bize ne diyen gerizekalı)
    7 -1 ... bu nick bi harika dostum
  8. 8.
    Doları olanda benzer bir paranoya yaşar.aq bi düşerse yandı keten helva türü.kısaca iki ucu boklu değnek durumu.
    -1 ... hacileflef
  9. 9.
    adam haklı.

dolar 2.7 iken renoya biniyordum. dolar 4.5 ben mercedes e biniyorum. kimse kimseyi kandırmasın.
    3 -11 ... just call me alpha
  10. 10.
    Hocam sende leblebi kadar beyin Yok yemin ederim.

Bak mesela bilgisayar ithal ürün dolar üzerinden döviz çevirilip hesaplanır 600 dolarlık bir bilgisayarı kol kadar vergilerle 3250 tl olduğu için alamıyorum.

Birincisi ürün değeri bu fiyatın yarısı bile değil ikincisi asgari sınır bunun çok üstünde.

Dolarla alışveriş yapmıyoruz doğrudur. Ama senin Tayyip ülkedeki her şeyi sattığı için ve hatta çiftçiler bile iflas ettiği için buğdayı bile ithal ediyoruz yanı dolarla alıyoruz.

Bak yediğin ekmek bile dolar üzerinde hesaplanıyor artık.
    4 ... 1coder