1. 1.
  Dolar 8.50 liraya çıkıp, 30 kuruşluk bir düşüş yaşayacağı zaman Arap taşağı yalan akitlerin dile getirecekleri söylem.

  Dolar 10 liradan 9 liraya düşse 'dolar kurunun 9 liraya çakılması' şeklinde sevinir bu omurgasızlar.
  14 -6 ... alkolik oldum
 2. 2.
  öncelikle bir vatandaş olarak olmamasını dilediğim durumdur.
  dolar inince veya çıkınca bunu sidik yarışı haline getirmek bence hassasiyeti olmayan bir davranış biçimidir.
  evet hafta başında yurt dışında türk lirası karşısında doların başlangıcı 6.15 olarak bekleniyordu, türk lirası faiz oranları artırılınca beklentileri boşa çıktı. bir hamleye geçici bir hamle ile cevap verildi. tabi bu zararı çıkarmak isteyenler için esnek ekonomimiz her zaman açık bir kapıdır.

  ve demokrasiler oy çokluğu ile gelen partiyi ya da kişileri iktidar sıfatı ile bize sunmaktadır. muhalefet ise iktidarın noksanlıkları sunmak üzere mecliste görevlendirilmiş halkın vekilleridir. normalde ikisinin de kamu yararı gözetmesi gerekmektedir fakat ülkemiz ; refah seviyesi ve akabinde eğitim düzeyindeki geriliğin sayesinde sadece dış güçlerin eli olan siyaseti izlemektedir.

  bu ülkeye bir sefer büyük bir lider geldi o da 1938 yılında ebedi uykusuna uyudu. ne yazık ki ondan sonra ki iktidarlar ki bugün başımızda bulunan iktidar dahil ülkenin ilerlemesinden ziyade insanları ayrıştırmaya, şova yönelik siyaset yapmaya devam ettiler.

  şimdi doların çakılması veya yükselmesinden prim kazanan taraflar varsa iktidardan farklı bir görüşleri yoktur. bireysel anlamda verilecek en iyi tepki mesleğini en düzgün şekilde icra etmek ve buna bağlı olarak ; avrupa ve amerikanın açık pazarı olan ülkemizi kendi ürettiğimiz mallar ile donatıp, ihracata yönelmektir. bu bir gün ya da on yıllık görevimiz değildir bu ömrümüzün sonuna kadar yapmamız gerek bir görevdir. herkes kendi ayıbını örtüp en iyisini yapmaya çalışırsa o zaman dolardan başka konuları konuşmaya zaman ve refahımız olacaktır.

  lafla peynir gemisi yürümez..!!
  1 -1 ... ex oriente lux
 3. 3.
  e öyle.

  kızılordu berlin´e girene kadar alman halkı savaşı kazanmak üzere olduklarını düşünüyorlardı. biz tv´de kaç kere seyrettik, yaşlı almanların tv´lerde "bilmediğimiz bir dili konuşan askerler geçmeye başladı, bizim caddeden, ve tv´de hala wehrmacht´ın ne kadar başarılı olduğunu anlatıyolardı" dediklerini.

  kuzey baden-württemberg´de amerikan 61.ordusu kasabalardan geçerken onları "ingilizce konuşan alman askeri" sananlar olduğunu duydum ben...yani bu fanatiklik öyle bişeydir ki, karşıdan sherman tankları destekli amerikan askeri geçerken, bunlar kesin bizim çocuklardır, diye düşünebilirsin.

  bunlar yaşanmış bu dünyada.

  bechtesgarden da hitler´in müfrezesini esir almışlar- onlar çok fanatikti- tiyatro oynuyolar, sanmışlar.

  bir başka fanatik yerde koskoca amerikan ordusu caddeden geçerken- ki güney almanya´nın en güzel şehirlerinden biriymiş orası o ana kadar, üç kişi amerikan askerlerine ateş açmış, 3-4 amerikan askeri ölmüş- var ya alman halkı o amerikan askerleri öldüren almanları alkışlamış.

  derken emir gelmiş, ordu o şehirden çıkartılmış, o gece b-17 flying fortrtessler - sayı olarak 400 (dörtyüz ağır bombardıman uçağı aga !!) !! uçak bütün gece o şehri bombalamış...şehirde taş taş üstünde kalmamış.

  amerikalılar o ölen 3-4 amerikan askerinin öcünü çok kötü almışlar.

  tarih 12 nisan 1945...savaşın bitmesinden 3 hafta önce.

  fanatizm böyle bir şeydir.
  2 -2 ... paganviodio