bugün

Turkiye de Maaşini dolarla alan kişi eylemi.
Düşünsene maaşına gun be gun zam geliyor.
Vay teres.
"dolar 10 lira da olsa umrumda değil." diyenler doların yükselişinden rahatsız olanlara "bundan zevk alıyorsunuz." diyor.

oğlum siz ne içiyorsunuz lan?
Zevke gelirsiniz tabi cebinizde 10tl bir paket de sigaranız varsa dolar 10tl olsun isterse amk zavallıları ekonomi kötüye gidiyor götunüze kina yakin kinanizda benden.
çok zevk alıyorum -hele seçimden sonra dolar 1 liranın altına düşecek diyen akgötler gözümün önüne geldikleri zaman.
Dolar 5.14 olmuş işin kötüsü bende dolarla ilgili daha önce hiç yapılmamış espri de kalmadı. Bir espri siparişi vereyim ben. Elinde dolar kurunun yükselmesiyle ilgili hiç yapılmamış espri olanlar
bana Dm'den ulaşsın
kenarda dolar birikiminiz varsa mümkündür.
felaket tellalığına oy yok .

boşuna dolar dolar dolar diye ağlamayın .

doların artması seni rahatsız ediyorsa olmayan kafanı çalıştırırsın milletin sevgisini saygısını güvenini kazanırsın toplarsın oyları geçersin başa doları bedava yaparsın olur biter .

öyle bedavadan iktidar olmak yok yani .

50 seneden beri algılayamadınız mı hala bunu ?

chp en son ne zaman iktidar olmuştu tek başına ? millete koyun derseniz millette koyar !

hele birde siz aziz türk milletine aptal dediniz yani boku kürekle yediniz .

sizi bu ülke de hiç bir felaket iktidar yapamaz yani !
tamam satış primini dolar üzerinden alıyorum ama bu kadarı da fazla yazık günah.
sen gel ulkenin 15 senede tum. kaynaklarini tuket, kendi cebini, yandasin cebini doldur, saraylar yaparak paralari çarçur et, sonra seni uyaranlari, ekonominin bu gidişle cokecegini soyleyenleri hain ilan et.
soruyorum size hirsizin hic mi sucu yok.
Kemalci eylemidir bakın bu kemalciler hep böyledir hükümet karşıtlığıyla devlet düşmanlığını birbirine karıştırırlar böyle olanları üst seviyeden kınıyorum.
yazar burda orgazm ironisi yapmış olabilir.

not: ya da bir aşk fısıltının yeni versiyonu:
" canım kendimi, tl karşısında dizginlenemeyen dolar gibi hissediyorum, ne dersin ?"
(bkz: şerefsiz kesin şeyedecek)
ya da...
(bkz: bu dolar kesin birini şeyedecek sorunu)
Bu dolar seviyesinin en büyük sebebi ABD'nin kendisine biat etmeyen Türkiye'ye yaptırım uygulama şeklidir. Unutulmamalıdır ki Trump'ın izlediği bu politikayı ABD'de de pek fazla savunan yok çünkü bu durum kısa vadede bize çok zarar veriyor gibi duruyor ama uzun vadede hele ki ABD'den uzaklaşmış Rusya ile birlikte olmaya başlayan Türkiye açısından daha büyük zararı ABD kendisi alacaktır. Ve unutulmamalıdır ki her şeyin elbette bir bedeli olacaktır.
Başkanlığa geçince dolar'ın düşeceğini, terörün biteceğini zanneden çomarların göt oluşlarını izledikçe zevkten çılgına dönüp, duvarları yumruklamaktır. Hüloğğğ. *

(bkz: svihs)
güncel Önemli Başlıklar