bugün

2-3 gündür yandaş gazetelerde ve sitelerde olan kampanya. sözlük halkı ne düşünüyor bu konuda? sizce doların ateşini almaya yeter mi ?
Elimdeki çok nadir bulunan kolleksoniyel bir değer taşıyan f serisi 1 dolarımı bozmak suretiyle katılacağım kampanya, evet fetö zamanında beni de kandırmış.
bin dolarımı bozdurarak katıldığım kampanya. birer dolar yaptırdım. hem daha çok gözüküyor.
'Sizleri allah için seviyorum'reis bu kadar mı kötü.
görsel
batmakta olan geminin havaya kalkmış kıçına doluşma çabasıdır.

gemi batıyor aybalalar, gemi batıyor. yalancının mumu söndü. günaydınlar olsun.
taşıma su ile değirmen dönmez. senin elindeki üç kuruşun ekonomiyi kurtaracağını düşüneceğine, ülkeyi yönetenlere bir sor bakalım neden bu hale geldik diye. vatandaşın cebindeki dolarla ekonomi kurtarmaya çalışan bir hükümet, acizlik tavan yapmış durumda.

http://www.bloomberght.co...-bankasi-rezervleri-artti

yukarıdaki linkte merkez bankasının brüt döviz rezervini gösteren bir tablo var. bankalardan alınan dövizleri çıktığınızda diyelim ki net döviz rezervi 50 milyar dolar civarında. madem dolar bozdurmak istiyor hükümet merkez bankası sürsün piyasaya 10 milyar dolar bakalım, halka git dolarını bozdur demekle yürümez bu işler. yoksa yukarıdaki rakamlar yalan mı? nerede seçim meydanlarında övündüğünüz dolar rezervleriniz? ayakkabı kutularında mı yoksa? bu rakamların tamamına yakını bankalara ait dövizler mi yoksa?

boş kampanyadır, bir şeyi değiştirmeyecek maalesef. bunu değiştirmenin yolu çok önce kapandı arkadaşlar, zamanında akıllıca kullansaydınız oylarınızı şimdi döviz bürosunda çaresizce çırpınmazdınız. hoş durumun ne olduğunu da görecek izan yok sizde; ne zaman ki çuvallarız, kriz iyiden iyiye kendini hissettirir, evlerinize kadar girer o zaman anlarsınız da kafanızı duvara vursanız da ne çare.
çok kısa bir süre işe yarayabilecek ancak orta ve uzun vadede hiç bir işe yaramayacak olan kampanyadır.
milletin 'milli' duyguları hedef alınmıştır ancak nafile. o dolar hep yüksek kalacak.
(bkz: alternatif ekonomi)
(bkz: alternatif tıp)
(bkz: alternatif akım)
mallıktır, benim para yok sizin gibi avam ve fakirim fakat olsaydı bozmazdım. parayı güçlü tutan güvendir, o kağıt parçasına güven olmasa o sadece bir kağıt parçasıdır. sürekli değer kaybeden ve kaosa giden türk lirasının cepte olması bile risktir. yarın bir gün enflasyon fırladığında o parayı elde tutmanın neden risk olduğunu anlayıp bana hak verirsiniz. dolar ise daha güvenilir ve her yerde iş yapabilecek, tl ye çevirdiğinde fark attırabilecek, ayrıca sürekli değer kazanan bir para.

keşke fakir olmasaydım yoksa zehir gibi işliyor bu kafam var ya, işte taktiri zeus.
ayakkabı kutularındakiler bozdurulmadığı sürece işe yaramayacak kampanya. çomarların eskiden fetodan aldıkları biat parası bir doları bozdursa ne olur bozdurmasa ne olur.
Çok güzel bir kampanya.

Eskiden bir dolara iki ekmek alabiliyorduk. Şimdi 3 ekmek bir poğaça alabiliyoruz.
dolarını bozdurma, otuzbir çek onurlu yaşa.

slogan alakasız olabilir ama üzerinde çalışıyorum.

dolar bozdurmak mallıktır.
bu kadar dolar ne arıyo la bu müsülmanda...????

o kadar dolar biriktiriyorken, mercimek beyniniz nerdeydi... ?

doların fiyatı artınca bozdurmak işinize gelio dimi .. münifikler...
bozdurun la bozdurun..

piyasada zaten dolar kalmadı, sizinkileri de giderkene yabancı borsacılar kapsın...
dolar da 4.35 olunca... sen de onların arkasından maaaal mal bakakal...

beyinsiz !
Bazı kişiler tarafından akıllıca fırsata çevrilen kampanyadır. 0.75 kuruş ile hem şehirler arası seyahat edip, karnınızı doyurup, çeşitli hediyelik eşyalar alıp geri dönmenizi sağlayabilirsiniz.
Çok fazla iktisat teorilerine, işlemlerine girmeden Biraz matematik işlemleriyle konuyu bağlayalım.

Dolar alış kuru: 3.3940 tl.
Dolar satış kuru: 3.3955 tl.

Bozdur: 500 dolar x 3.3940 =1697,00tl.
Al: 500 dolar x 3.3955 = 1697,75tl.

Evet değerli kardeşler yalnız makbuzunuz orijinal olsun. 3 kağıt yapmayın. Göster geç, göster ye, göster iç, göster gez!
cahil insan eylemidir.Ekonominin içine etmişsin, ülke sermayesi yabanci iş adamlarının elinde bunlarda hala gelmiş dolar bozdurup Türk lirasinin değerini arttirmaya calisiyorlar.

bu ak aptallari hiç düşünmüyorlar mi yav dolar 14 sene once 1.1 degerindeyken suan neden 3.5 degere fırladı hic mi bunu sorgulamaz insan da simdi kalkip mal gibi boş ugraslara adar kendini..
yeterince bozdurulamamıştır. şu an 3.52 .

(bkz: taşimasuyla dönen deeermen)
la zenginler bozdurun da kurtuluverelim.
Bozdurup zenginlere düşük kurdan yatırım yapma fırsatı sunmuşlardır. Sayenizde zenginler (daha dar bi kesimi söylerdim de vazgeçtim) güçlerine güç ceplerine para kattılar. Tebrikler vatanı kurtardınız.
Sadece gariban halktan beklenen fedakarlıktır.

(bkz: 3 üncü havaalanına dolarla yabancı mermer almak)
birileri düşünür acaba doları bozunca dolar kimin cebine gidecek.

adamların üzerinden yük aldılar haberleri yok.
görsel
görsel
sadece tanju çolak'ın bile tek başına 40 bin lira zarar ettiği kampanya.
Bunlar yüzünden üç liradan dolarlarını bozduranlar şimdi fellik fellik bunları arıyorlardır muhtemelen. *
görsel
dolar 3,7 iken yapılan yalakalık. dolar şu an 4,3 lira kimse de tık yok.