bugün

deja vü ye sebep olan durumdur.

(bkz: ya sayı saymayı bilmiyor ya dayak yememiş)

aynı başlık dün vardı aynı eleman açmış aynı bakınızı tekrar girdim.

1 ABD Doları eşittir
5,99 Türk Lirası.
dolar 5 liraya inince..
5 lira birşey değil sanki...
tıraşı kes de 5 lira dan 1 milyon dolar getir hemen alıyorum.

kezban the economist

oldu.
canım ülkem yaşamadığınız sürece çok eğlenceli bir ülke.
birkaç hafta içinde 3 seviyelerinden 7 seviyelerine fırlayıp sonra 5.90-6 seviyelerinde dalgalanan dolar için düştü diyebilmek, üstülik bu duruma "dıjjjjj güçlerin oyununu bozduk" kafasıyla yaklaşabilmek.

malsın, ama mal olduğunu maalesef bilmiyorsun, sorun bu.
5,99 olcak o ...biraz saçmalıyor sen corc ...
An itibarıyle yine 6 yı geçti.
4 ün altında olmadığı sürece yüksektir.
bu şey demek gibi hani 5000 tl ye bir dizüstü bilgisayar almak istersiniz mağaza girişinde bu fırsat kaçmaz indirimde yazar sonra etiketine bir bakarsınız 4999 tl ya onun gibi bir şey işte.
dolar 5 lira mıydı da sussunlar dolar 1.3 dü en son geri dönecek dendiğinde.
Kıçına 30 santim dildosunu sokup, sonra 5 cm ini çıkarıp, hayat ne kadar mükemmel diye kıçında 25 cm lik dildoduyla sevinç çığlıkları atan andaval söylemi. Hangi partiye g.t,......, pardon, gönül verdiğini tahmin etmek zor değil.
Hem muhalif, hem de bankadaki bütün mevduatı dolar olduğu için şuan zararda olan biri olarak gayet samimi bir şekilde şunu söylüyorum. Umarım inmeye devam eder, zira biz kazanmak için değil şahsi paramızı korumak için dolara giriyoruz ve biz dolar artınca kazandığımız için sevinmiyor ülkemiz kaybettiği için üzülüyoruz.
Ayrıca biz sizin gerçekleri farkedebilmeniz için konuşuyoruz.
faizi yükseltirsen dolar düşer zaten ...olayın hep bir tarafı anlatılıyor...
fiyatlar geri düşecek mi?
onu konuşsak...
ha birde merkez bankasında döviz kalmadı...
kısa bir hatırlatma:
Döviz Kurları Arşivi
2002 Yılı USD Alış Ortalaması 2002 Yılı USD Satış Ortalaması
1.505.839,53 TL...................... 1.513.102,41 TL....

eğri oturup doğru konuşalım.
doların 5 lira olmasını başarı sanmak ayrı bir saçmalık.
fetöcülerin manipülasyonu ile tekrar 6'nın üzerine çıktı.
la dolar 3 kuruş düştü mü köçek gibi atlıyorsunuz

10 ar kuruş yükselince ölü taklidi yapıyorsunuz.

iyi olmuş,

hadi bakam hükümet zamları geri alsın o zaman.
Kafasina ıslak odunla vurulması gereken muhaliflerdir.
8 liradan 5 liraya çakılıverdi ve 1 aydir 5 lira. hayrola lan çapulcular sesiniz kesildi.
görsel

nasıl bir çakılmaymış la bu !

hayret !!!
Az evvel 2 tl diyordu gazete
(bkz: at yalanı @ikeyim inananı)
helllaaaammmm

birden 6.21 e fırladı

radyolara falan bakım

gene temel reyiz bir yerlere savaş falan mı açtı yoksa ya la ???????
herhalde doların fiyatı 7 tl mertebesindeyken halk bankası'nın aniden o kurdan satış yapıvermesi karşısında diyecek söz bulamamışlardır.
olaya bak sanki biz doların düşmesini istemiyoruz?!

ama çomarım ak parti iktidara geldiğinde doların ne kadar olduğundan haberi yok!

dolar 5 e inmişmiş... ben o beynini seveyim..

dolar düşünce kendileri, yükselince dış güçler yapar!
Daha adınızın duyulduğu günden beri muhalifim, günahım kadar da sevmiyorum.

ve bana kin duygusunu Akp verdi ,ben kin nedir bilmezdim açıkçası.Bir şeylere kızardık 10 dk sonra unuturduk hayat buydu sizden önce...

Şimdi anlamaya çalışıyorum doların yükselmesine ben niye sevineyim? Muhalif olduğum için paramın değer kaybetmesine, esnaf olarak daha az para kazanıyor olmama mı seviniyorum şimdi ben?

Gerizekalı mıyım? Rakip takım yenilince çok sevinen taraftar mıyım ? Bu futbol maçı değil, hepberaber batıyoruz...

Ne mal adamlarsınız...!

Şunu bile anlatmak zorunda kalıyoruz...
Adamın biri muhaliflere sinir olmuş.

Muhaliflerin görevi zaten çıkana bağırıp, inene susmak. Ben çıkarken de 'in oradan düşeceksin' diyerek bağırıyorlardı.Bana ne, ben mi çıktım?

Neyse, biz esas bu arada perişan olan insanlara gelelim. Hiç mi topu atan yok, hala cennetteler mi?
sabah açılıştan bu saate kadar %2.5 üzerinde artmış para biriminin sözde düşüşüyle alakalı saptama.

sabah dolarda cılızdan 100bin lira parası olan 3 bin liraya yakın para kazandı daha şimdiden. böyle düşüşün amk!
güncel Önemli Başlıklar