1. 1.
  Akapelilerin suspus olması durumudur.
  Hiçbirinden çıt Yok. 'Ekmeği dolarla mı alıyoruz' diyen 1-2 numuneden başka hepsi sessiz.

  Reyizleri açıklama yapsa da biz de papağan gibi tekrarlasak diye bekliyorlar.
  16 -3 ... alkolik oldum
 2. 2.
  sahipleri komut vermeden yorum yapamazlar.
  7 -2 ... munir bey
 3. 3.
  Doların yükselmesinin sebebinin "afrin operasyonu" olduklarını bilmelerinden ötürü yaptıkları eylemdir.

  Yani kemalistler çamur atınca düzgün düşünemiyor ne yazık ki."hee bak akp doları yükselti yeaa" söylemi bile zeka geriliği içeriyor.

  ses çıkaralım da amerika mı kazansın?isterse 5 yapsınlar umrumda olmaz.
  1 -5 ... 73696b696369
 4. 4.
  onlarca şehit verilip alınan toprakların araplara verilmesine zafer diyemeyeceğim kusura bakmayın.

  madem ümmetin savunucusuyuz neden kudüs'ü alıp filistinlilere vermiyoruz?

  filistinliler üvey evlat mı?
  7 ... munir bey
 5. 5.
  Doların düşmesi veya alçalmasına yapılacak bir şey yoktur. Türkiye cumhuriyeti amerikan merkez bankasına sahip olsa dediğiniz gerçekleşebilirdi ama suçlamak için gereksiz hareketler yapmayalım lütfen. Özet; amerikan merkez bankası faizleri arttırıyor, herkes doları faize yatırıyor, piyasada bulunan dolar sayısı azalıyor ve doların değeri artıyor, cumhurbaşkanı yastık altındaki paraları çıkarın derken bunu kastediyor. Milletine güvenen devletlerin milletinden yardım istediği zamanlar olur tarihte. Şimdi, doların yükselmesine karşı yapılabilecek şeyler kısıtlıdır; liranın değerini artırmaya çalışmak, doların değerini düşürmeye çalışmak iki temel husustur. Dikkat ederseniz devlet şu an ikisi içinde uğraşıyor. Ekonomi çok farklı bir boyuttur, o yüzden herşeye baktığınız gibi bakamazsınız bu kulvara. Ben çok anladığımdan mı konuşuyorum? Hayır, ama en azından sizden daha fazla anladığım için konuşuyorum.
  2 -6 ... melevan
 6. 6.
  Kılıçdaroğlu'nun yüzünden demeyi akıl edemediklerindendir.
  4 ... teflon
 7. 7.
  noldu lan kurudunuz kaldınız. esip gürleyen okpliler nerede ve ne yapmak istemektedirler.
  5 -1 ... true
 8. 8.
  Ulan ananızı götünden sikeyim orospunun oğulları ya. Ulan dolar 4 olmuş rabiyanızı sikiyim amın çocukları ya. Lan orospu çocukları milyonların geleceğini kararttınız lan. Ya avradınızı sikiyim.

  Lan ananızı sikiyim doları mı kınayacaz amerikayı mı kınayacaz bunun hesabını kim verecek.
  3 -1 ... ulkucuwolf
 9. 9.
  Doların yükselmesine karşı yapılabilecek şeyler elbette şu anda kısıtlıdır. Şu saatten sonra anca mal mal bakarsınız orası doğru. Orasını anlamışsın ama eksik veya işine geldiği gibi anlamışsın.

  Ama on altı yıldır bir doların neredeyse bir buçuk Türk lirasına denk olduğu, ülkeye yabancı yatırımın ve ucuz dövizin su gibi aktığı dönemlerde, paraları avm'lere rezidanslana gömmeseydik, yatırımlara yönlendirseydik, fetö gibi zorbalara sahtekarlara prim verkeyipülkeyi kutuplara ayırmasaydık, yapılması gereken yapısal reformları yapabilseydik, sırf tüketim artsın, yandaş kazansın, millet kendi bütçesinin on katı telefonları evleri arabaları alabilsin diye çığı gibi borçlana borçlana dünyanın en borçlu ülkelerinden biri haline gelmeseydik, gelir dağılımını düzeltebilseydik, komşularımızla ve dünyayla her zamanki dengeli ilişkilerimizi koruyup akılcı dış politikalar izleyebilseydik, baskıcı, totaliter rejime göz kırparak onunla bununla kavga ederek yabancı yatırımcıyı ürkütmeseydik, düşük kur yüksek faiz sarmalından çıkabilseydik, sıcak paraya bu kadar güvenmeseydik, hadi sıcak parayı yüksek faizle ülkeye çektik, o paraları akılcı bir şekilde değerlendirebilseydik, ülkenin milli kuruluşlarını, telekomunu, bankalarını üç beş kuruşa yabancı sermayeye peşkeş çekmeseydik, bol keseden kredi dağıtıp ödeyemeyenlerin yükünü vatandaşın sırtına vergi olarak bindirmeseydik, sırf oy korkusuna girdiğimiz bu sarmalları görmezlikten gelip daha beterini göze soka soka yapmasaydık, yapılması gereken altyapı yatırımlarını abuk sabuk ihalelerle plansız düşüncesiz değil bu ülkenin geleceğini düşünerek yapsaydık, yabancı doğrudan yatırım için uygun cennetvari ortamı oluştursaydık...

  yanlışları hataları bilerek yapılan kötülükleri sadece özetledim ve özeti bile koca bir paragraf tuttu. Bu yönden bakmayı denedin mi hiç?

  şu anda doların böyle yükselişine salak salak bakmak yerine elimizde çok fazla kozumuz, sapasağlam bir ekonomimiz olabilirdi.

  Tabi ki şimdi yapılacak bir şey yok; adamı öldürdükten sonra diriltebilir misin? Şu anda bir şey yapamıyoruz hükümete kızmayın diye ağlananlar biraz da bu gerçekleri görsünler.

  Sonuç: Çöpe giden 16 yıl.
  4 ... asuregibisurat
 10. 10.
  hukuk yok, demokrasi yok, hükümetin sıcak para geliyor diye servis ettiği senetler bildiğiniz borç senetleri, üretilen ihraç mallarının hammaddeleri ve ara mallar ithal geliyor, enflasyon yanlış nüfus ve mülteci politikasından dolayı sürekli zıpladığı için üreticiler kur artışı beklentisinden dolayı ithal stoklarını artırıyor. dış borç arttıkça ülkenin risk primi artırıyor ve daha yüksek faiz ile borç para talep ediliyor. eğer ithalat yapılmaz ise markette reyonlar bomboş kalır. akp yakında çiftlik bank gibi komple kaçar, millet de bokunda boğulur. eğer erken seçim olmaz ise yüzde yüz kaçacaklar, buradan dönmez. faiz lobisi ile akp zaten ortak çalışıyor, bankalar her şeyin tek günde sahibi olur. akapeden ses çıksa ne çıkmasa ne, ülkeye vurup geçtiler.
  5 ... kavunvebira