bugün

(bkz: allah)
(bkz: kuran)
(bkz: peygamber)
(bkz: dış mihraklar)
(bkz: feto)
(bkz: bay kemal)
evet oldu ama ezanlarımızı susturamadılar...
yetmez ama evet.
şu an 15.17, ama bunların kafası basmas, yok bunlarda böyle bir araştırma ve ben ekonomistim.
şaka maka başlığı ben açtım. 15 oldu ya la mk. işte ileri görüşlülük. işte feraset, işte cesaret.
" dolar ile mi maaş alıyorsun"
"ülke de bolluk var bolluk"
"onların doları varsa bizim de Allah'ımız var"
"dolar molar bahane bunlar dış güçlerin oyunu"

aklıma geldikce yazarım.

edit: "orada herşey daha pahalı"
" önceden dışarıdan depoları fulleyip girerlerdi, şimdi fulleyip gidiyorlar."
başlık açıldığında dolar 7 lira civarlarındayken "olmaz ama yine de soralım" diyerek sorulan ve bugünlerde cevabı merak edilen sorudur.
Ekonomi çok iyi. Her evde buzdolabı var der.
https://www.youtube.com/watch?v=bso0Z88LHVU
üretim üretim diye zırlayıp üretimi tetikleyen faiz indirimine karşı çıkmakta akıl karı değil.
Onların doları varsa bizim de Allahımız var diyor daha önce de dediği gibi. Halkda alkışlıyor müstahak bize.
Bunlar oyun der ve twitter'da herkes inanır.
tahminlerime göre cevabı birkaç ay içinde öğreneceğimiz sorunsaldır. ytd

ancak yine kendi küçük kitlesinin beklediği sözleri söyleyecektir, "dış güçler ve faiz lobisi operasyon yapıyor ülkemizdeki vatan hainleri onlara yardım ediyor, bizi yıkamayacaklar, bize diz çöktüremeyecekler vs vs vs" artık bir ehemmiyeti olmayan sözlerdir.
faiz haram der, sonra faizi yüzde 15 ten yüzde 14 e düşürür. 14 muhim çünkü allah faizi yüzde 14'e kadar haram kabul etmez.
dolar cephesinde kanlı çatışmalar devam ediyor.
'ver oyunu al boyunu' der.
ne der bilmiyorum ancak doğru olan rakam bu, herhangi bir şey üretmeyip sürekli tüketen ve gösteriş meraklısı toplumlar illa ki bu duruma düşmek zorundalar. bunun tek suçlusu da kusura bakmayın şu an olan siyasi durum değil hepimiziz. ülkede maalesef hiç kimse üretmek çalışmak istemiyor herkes kısa yoldan köşeyi dönme derdinde.
hamaset yapar. türkiye uçuyor kaçıyor der yine bir şekilde.
Akşam üzeri yemek yiyesiye 20 kuruş artmıştır.
Biz iktidara geldiğimizde ekmek 1 dolardi biiirrr!

Şimdi 20 cente ekmek yiyorsunuz! Hamdolsun bugünleri de gördük.
Johan Elmander...
Onlarin dolari varsa bizim allahımız var.olsun be.
Avrupa da 5, evde 15,
Zoruna da giderse, bize ne..!

Kahrol düşman al sana bomba...
Ekonomi kitabının ikinci cildini yazıyorum der.

Selam ve dua lipa.
şaka maka 15 olucak mk.