1. 1.
    Yeni akit söz konusu olunca ben direkt ikna oldum.

Düğünlerde yerlere atılan dolarların üzerinde Kasap havası oynamak olabilir.
    3 -2 ... fikri firar
  2. 2.
    Şöyle söyleyeyim, belki anlarsın. Ayakta dururken birden fenalaşıp yere düşüyorsun. Yerdesin ve bakıyorsun. Her şey yukarıda, olması gereken yerde ve sen boylu boyunca uzanmışsın yere.
    Şimdi sen bu halde iken eşyalar uçuyor dersen seni acile götürürler.

Gemi batarken sular yükseliyor mu dersin, gemi batıyor mu dersin.
    Cevabı zekanı ortaya koyacak aman dikkat.
    5 -2 ... thelma
  3. 3.
    ekonominin çok da süper olmadığını olmadığını gösterir. Hatta gümlemeye bile yakındır belki.
    ... it goes to all
  4. 4.
    dolarım olmadığı için oynayamıyorum.
    ... munir bey
  5. 5.
    misket halay harman dalı zeybek ne ararsan var.

dolar üzerinde oynanan oyunlar
    2 -1 ... uzay muhtari
  6. 6.
    Benzini hep 50 tl’lik alanların oynamadığı oyundur.
    ... kara hakan
  7. 7.
    Ne oyunu amk ne oyunu 4 senedir bas bas bagiriyoruz devlet tasarruf etmeli ithalden vazgeçin geliyor kriz diye siz hala oyun moyun diye kendinizi kandirin.

Gidin kumda oynayin cahil sürüsü sizi.
    2 -3 ... karton toplayan cocuk
  8. 8.
    Çomarlara göre düşünce Akapenin başarısı yükselince Amerika'nın oyunu şeklinde olan oyunlardır.
    5 -1 ... alkolik oldum
  9. 9.
    . . . kamuda disiplin ve denetim yok olmuştur. idareci kadroları vasıfsız ve dirayetsizdir. En önemlisiyse bir hedef ve program yoktur.
    . . üç sene evveline kadar her istenildiğinde kredi verilen dünyanın yatırım yapılacak en cazip ülkesi ilan edilen türkiye ile bu türkiye aynı türkiye ise o türkiye'yi bu hale hangi başbakanın hangi cumhurbaşkanının getirdiği ve hesabının sorulup sorulmayacağı merak konusudur.
    1 ... kupune zararsiz keskin sirke
  10. 10.
    Hala yeni akit, a haber gibi kaynaklar atıp inandırıcı olmasını bekliyorlar. Atmayın artık böyle kaynaklar.
    -2 ... lennonmccartney