1. 0.
    (bkz: türk lirasının değer kaybetme nedenleri)
    -1 ... sassanach
  2. 1.
    insanları yükseğe alıştırmak. Şöyle ki bir insana kötüyü kabul ettirmek istiyorsanız daha kötüsünü göstermeniz yeterli olacaktır. Bi bakmışsınız kötüyü iyi diye kabul görmüş. Dolar da o şekil olacak. Adamlar 5’i geçerse mahvoluruz diyorlardı ama 7‘yi gördükten sonra 5’e razı oldular. Bu işler böyle dönüyor.
    13 ... siyahmelodi
  3. 2.
    sıcak para ekonomisidir. doları düşürdüğüne inanıyorsun da yükselttiğine niye inanmıyorsun?
    ... tea man
  4. 3.
    tamamen duygusal.
    ... yazarxyazar
  5. 4.
    Talep sabitken ya da artarken arz azalınca malın değeri artar. Fed 4 defa faiz arttırdı ve 2010 dan sonra dolar vatanına döndü.
    ... sassanach
  6. 5.
    merrill lynch denir ve gidilir.
    ... atabaka
  7. 6.
    üretmiyoruz domates satarak iphone alamayız.
    ... osmannaga
  8. 7.
    Bildiğim halde bilmiyor gibi yapıp sikime kadar diyorum.
    Eğer bir kriz varsa - ki bence var- yaşadıklarımdan ötürü birtakım değerlerimi askıya alıp mevcudu kerize çevirdim. Hayatımdaki her boktan şey gibi son anda bir orospuluk çıkmazsa eylül başı sokacam başı.
    Böyle olmasını ben değil şeytanlar istedi.
    Rabbim affetsin
    ... cartoon pierre
  9. 8.
    doların yükselen burcuna sormak gerekir.
    -1 ... monk of monkmountain
  10. 9.
    Üretmemektir efenim, nettir.
    iç siyasette prim yapmak için dış siyasette gemileri yakmaktır.
    Ülkeyi yönetenlerin eğitimi hiçe saymaları ve oy verenlerin bunu görmezden gelmeleridir.
    Aynı oy verenlerin fabrikalar satılırken ses çıkarmamasıdır.
    Boykot çağrısında Türk malı ürün olmadığı için onların epılı varsa diğer tarafta sağmsung var deyip başka ülkenin ürününün reklamını yapmak zorunda kalmaktır.

daha var.. üşendim.
    ... 50iki