1. 1.
  gözlerden kaçan bir tespittir.

  kimse de demiyor ki aga biz dolar kullanmıyoruz. biz ne ! yükselsin dursun. isterse 20 lira olsun. biz markette, pazarda türk lirası ödüyoruz sonuçta.
  -9 ... gina carano
 2. 2.
  hayatımda bu kadar saçma bişey duymadım. ne insanlar varmış be. ülkeler arası para birimi dolardır. doğalgaz, gıda, silah, sağlık malzemeleri, aklına ne geliyorsa. dolar yükseldikçe halkın cebinden çıkan para artıyor. iş dünyası güvenirliği az olduğu için paralarını senin ülkenden çektiğinde senin paran değer kaybediyor. bunların hepsi bir zincirin halkası. ülkeyi uçuruma sürükleyenleri bu kadar güçlendirdiğimiz için halk olarak kendi ayağımıza sıktık. hiç umudum kalmadı artık, düzelmez bu memleket.
  3 ... redkit34
 3. 3.
  sabaha küçük su 5 tl olunca anlarsın etkisini.
  2 ... the blade man
 4. 4.
  aaaa ciddi ciddi bunu düşününememiştim meğer sen ne ululardan uluymuşsun !
  1 ... scorpioraptor
 5. 5.
  muhtemelen halkın yüzde 90ının cevaplayamadıgı sorudur.

  sorana üstün cesaret ödülü vermek gerekir, zira ülkede herkes dolar uzmanı kesilyor sorsan adam aç cebnide tek kuruş yok ama dolardan eurodan her şeyden anlıyor.

  soruya gelecek olursak, atıyorum dışardan aldıgımız ürünlerde dolar ödeyecegimiz için içerde tl kullansakta bu bize eksi yansıyacak.

  ha sokaktaki adam dolar kullanmasa da atıyorum ithal edecegimiz ürüne 10 yerine 12 dolar verdigimizde o 2 dolar sokaktaki simitçiden de bir yerde çıkabilmektedir.
  -1 ... zargna
 6. 6.
  Dolar 6 liraya çıkınca %53 ün kafa yandı tabi o yüzden bu soruyu soruyorlar.
  2 ... kacindelivar
 7. 7.
  10 Temmuz 2018 100 $ =469₺ 10 ağustos 2018 100 $ = 597 ₺ yani cebindeki para erimiş güzel kardeşim. üretimi terkedip ithalatı seçtik ülkemiz kalkındı hersey bol zannettik dibi boyluyoruz yavaş yavaş. Allah korusun az daha böyle gidersek 1929 almanyasında değeri kalmayan marklarını yakan almanlar gibi bizde paralarımızı yakarız kaldıki bizim milletimiz birikim için para üstü diye bozuk para toplar onlarda bizi ısıtmaz zaten.
  ... asosyal sosyolog