1. 1.
  turistin istediği yabancı içki turistin getirdiğ dolarla ithal ediliyor, naber. turizm sektörünün yarattığı katma değer artabilir, sektörün canlanmasıyla.
  ... monk of monkmountain
 2. 2.
  evet elin fakir rusu/ almanı Antalya'da neredeyse bedava otellere her şey dahil gelir, otel dışında tek bir kuruş harcamaz, otelde ne var ne yoksa yer siler süpürür, bahşiş bile vermeye korkar, kendi ülkesinde yapacağı tatilin yarı fiyatına mis gibi on gün eğlenir, eğlenir, ülkesine döner; bize de işte iki üç kuruş otel parası, havalimanı indi bindi parası kalır.

  Öte yandan ispanya'ya Fransa'ya giden zengin turistler, Pierre Cardin'lere, Cacharel'lere, Zara'lara olan parayı dökmelerinin yanında iki üç şato göreceğiz kuleye çıkacağız ayağına bilmem kaç euroları havalara saçmaya, akşam da kumarhanelerde küçük birer işletme parası bırakmaya devam ederler.

  Turist sayısı geçen seneye göre katlandı ama gelirler hala geçen senenin gerisinde.
  1 ... asuregibisurat
 3. 3.
  Parası olan yerli turist dahi türkiyeyi tercih etmiyor para harcayacak turist niye gelsin. Sahilde beyaz külotla dolaşan ortadoğu fareleri tarafından taciz edilmek pek de hoş olmasa gerek.
  ... enkidu1986