1. 1.
    2002'de dolar 1,4 lira iken tepki gösteren halkın, doların 5'i geçişine neden tepki göstermediğini nasıl açıklayabiliriz.

Bunu Recep Tayyip Erdoğan ismine olan güven ve inanış biçimi mi?

Yoksa gelecek kaygısı olmayan halkın hiçbir kaygı ve kuşkuya düşmemesi mi?
    7 ... metafetamina
  2. 2.
    sen ecevite yazar kasa atarsın bir şey olmaz. ama gelip şu anki durumda tayyip'e yazar kasa atarsan seninle birlikte ailen arkadaşların falan defalarca ağırlaştırılmış müebbet yersiniz. fetöcü olursun. pkklı olursun. dolar lobisinin adamı olursun. mason olursun. yahudi olursun.

bu yüzden belki de.

(bkz: korku imparatorluğu)
    3 ... borulce
  3. 3.
    Halk denilerek akpliler kast ediliyorsa;

halk denilen yığın, dolar'ın yükselmesini henüz anlamıyor.

Üreticilere ve dağıtıcılara fiyatların sabit tutulması için devlet tarafından mühiş bir baskı uygulanıyor ancak fayda etmeyeceğini kendileri de çok iyi biliyor.

Ekonomi bu safhada devam ederse fiyatların birden fırlayacağını ve işte o zaman halkın "dolar, euro yatırım dışında nedir? ne işe yarar?" sorusuna cevap alacağını düşünüyorum.

He, cevap aldıklarında kalkıp isyan mı edecekler? rte'ye yazarkasa mı fırlatacaklar? hayır. Akpliler sevdiği için, ideolojik düşündüğü için oy vermiyor bu partiye.

Birisinin akp gençlik kollarına katılıp öğretmen olarak atanan bir oğlu vardır.
    Diğerinin ihaleleri vardır.
    Bir diğerinin iç işleri bakanlığı destekli propaganda amaçlı gazetesi, dergisi, sitesi vardır.
    Bu gazetelerde yalayarak para kazanan çalışanlar vardır.
    vs. vs.

Bu insanlar hak ederek mi kazanıyor? hayır. Okumuş kesim mi? hayır.

iktidar değiştiğinde bu işlerine devam edebilecekler mi? hayır. Yine hak ettikleri yoksul hayatını yaşayacaklar mı? evet.

Öyleyse neden isyan etsin? "Batacaksak birlikte batalım" der, yine destek verir. "Belki bir gün düzelir" der, yine destek verir.

Yani ortada çomar-iktidar ilişkisinden çok, çıkar-iktidar ilişkisi var. Bu yüzden iktidarın her boktan adımı bile oy olarak geri dönüyor. Bu yüzden o %50 hiç şaşmıyor.

Yoksa siz hala "muhalefet pkk'lı, fetö'cü." düşüncesiyle mi akp'ye oy yağdırdıklarını düşünüyorsunuz?
    2 ... adim samuel 25 yasim
  4. 4.
    sürekli atv izlendiği için haberleri yok.
    2 ... poetaster
  5. 5.
    Beklenti gerçekleştiği için cehapeliler dışında herhangi bir tepki yok. Onlarında tepkisini anlayamıyorum biz nasılsa zenginiz bundan sonra memleket yansın amk bizene, su döken itfaiyenin hortumunu seviyim diyenler şimdi hortum onlara girmiş gibi feryad figan!
    Neyse yeni beklenti 5,20 parası olan alsın kenara koysun şimdiden.
    Savaş ekonomisi böyle bir şey.
    -1 ... mavraci