1. 1.
    türkiye cumhuriyeti başkanı recep tayyip erdoganın verdiği mesazlarla olmuş olandır. kısa sürede 4 lü seviyeleri göreceğiz. dolar 8 liradan 5 e çakıldı hayırdır lan çapulcular sesiniz kesildi.
    3 -11 ... o rus bu rus
  2. 2.
    kemalist zihniyeti çılgına çeviren durumdur. net...
    2 -2 ... cihaner
  3. 3.
    Takım tutar gibi parti tutuyorlar.

Nerdeyse “goool” diye sevinecek dürzü...

Vatanı değil tayyip’i Düşündüğünüz için herkesi kendiniz gibi sanıyorsunuz.

Ulan ben bu memlekette iş yeri sahibiyim 3 aydır her şey allak bullak oldu.Fabrikalar hem fiyat artırdı hem üretimi kıstı.bankalar desen ağzımıza sıçıyor, eskiden 1 kesiyorsa şimdi 3 kesiyor....ben gerizekalı mıyım dolar düştü diye üzüleyim?
    3 -1 ... mavi huydur bizde
  4. 4.
    1 TL=1 USD
    Gelinen noktada 1 USD= 5,37 TL ise düşmüş mü oluyor?
    ... sessiz geveze
  5. 5.
    Bakalım Selahattin dışarı çıkamayınca ab Konseyi üyeliği askıya alınca kaç olacak.
    ... sassanach
  6. 6.
    Asıl hedef 10 lira olmasıydı sonra bi sıfır attıkmı al sana 1 lira reisimizin kafası zehir.
    1 ... banav
  7. 7.
    geri zekalı olmak da zor iş.

sanki doları 4 den 7 ye cehabe taşıdı da

5.37 e düşünce seviniyorlar

dolar da 5.42 ayrıca.
    3 -1 ... timur cengiz hulagu
  8. 8.
    Doları merkez bankası birkaç enstrüman kullanarak bu noktalarda tutmayı başardı.

En büyük enstrümanı neydi? Faiz artışı tabi ki.

Bu faiz artışı dövizde suni bir düşüş sağlar. Hani diyoruz ya dövüzdeki artış suni. E düşüş ne peki? Düşür faizi görelim dövizin gerçek rakamlarını.

Dünyanın en çok faiz veren ülkesi olmuşuz doları 5 li rakamlarda tutmak için. Birçok ülkeden fazla dolara faiz veriyoruz sadece TL olarak değil dolar bazında da çok yüksek faiz veriyoruz.

Yani durumun vahimliğini gösteriyor bu durum. Bu dolar bu şartlar altında 3 olmalıydı ki o bile fazla olurdu. Çok daha kötü günler gelmez umarım diyorum ama maalesef sonucu biliyorsunuz.
    1 -1 ... keyf kahyasi
  9. 9.
    Kemalistleri üzen durum.
    1 ... 1 station insani
  10. 10.
    yılbaşından sonra gömüşürüz.
    1 ... hastavilla