bugün

görsel
Gelir giderden az çünkü.
Dolar borcumuz var ama dolarımız yok.

Alırken, har vurup harman savururken düşünmezsen olacağı budur.
tabii ki dincilerin hırsız olması.

şu yastık altında ki, reza dan kaptıkları

8.5 milyar dolar rüşveti çıkarıverseler

piyasalar rahatlayacak ama.
ne ekonomik darbe ne de hırsızlık.
mesele tamamen amerika'nın para politikasının trump'la değişmesinden kaynaklanıyor.
abd 2007 yılında stratejik bir kararla parasal genişlemeye gitti. basit bir anlatımla parasını bütün dünyaya savurdu. sadece ülkemizde değil, bir çok gelişmekte olan ülkede bolluk yaşandı.

ülkemizde son 10 senede yapılan inşaatlar muazzam paralara tekabül ediyor. iktidar bu parasal genişlemeden doğan fırsatı inşaata değil de sanayileşmeye ayırsaydı şu an başka şeyler konuşuyor olurduk.

abd artık trump'la beraber parasını çekip ülkesinin altyapısal sorunlarına ve borçlarına öncelik vermeye başladı. e tabi biz o dolarları inşaata yatırdığımızdan, dolar çekildikçe taşlarla, biriketlerle başbaşa kaldık.

bu saatten sonra yapılacak da fazla bişey yok zaten. sabit kur koysa karaborsa hortlayacak, mevduatlara el koysa ne kadar idare edecek?

şahsen her zaman devletimin yanındayım. allah yardımcımız olsun bakalım.
ben aslında akabeli değilim ama herkeşşş reyize düşman

tarzı yazılarla vakit kaybetmeye gerek yok. dünya borsalarında da

hareketlilik var ama hiç biri bizim gibi ayvayı yemiş durumda değil.

bunların hiç biri de tesadüf değil ; rte bahçeli ikilisinin bizi bilinçli

olarak bu noktaya taşıdığına inanıyorum.
Chplilerin internette yaptıgı yorumlar. Yersen...
dış güşler, dış mihraplar, faiz lobisi, dolar lobisi, patates lobisi, lobi lobisi, cehape, kılışdarın sesekayı batırması, okyanus ötesindeki korkunçlu adam, hz isanın çarmıha gerilmesi, dinazorları yok eden göktaşı vs vs vs.

hükümet ? saçmalamayın lan ne alakası var.
(bkz: #40035590)

Adam kendince mantıklı bir sebeple güzel güzel açıklamış her şeyi, sonra şahsen devletimin yanındayım diyince eksiyi basmışlar.

Hayır sonrada bize vatan haini diyor bu eksiyi basanlar :D
görsel
dış güçler ve açık giyinen kevaşeler.
pkk, fetö ve açık giyinen kızlardır.
kılışdaroğlu tabii ki. ssk' yı batırdığı için dolar da artıyor.
adı üstünde. bir şey dolarsa aynı zamanda gramaj ve değer olarak artar. bence adını değiştirelim. düşer yapalım.. swh.
işte bu tam bir heteredoks görüş, kim ne derse desin. bırakalım mehmet şimşek ortodoks görüşüyle yönetsin.
birileri para çalıyor da ondan. çünkü tüm teknolojik ürünlerden ve arabalardan o kadar çok vergi alınırken ekonominin kötü olması mümkün değil.
Dolar artmıyor aq!
Dünyada bile artmıyor çünku amerikada enflasyon %7-10!!!!!

Tl sıçıyor martı boku gibi.
görsel
Katılıyorum...
Reis milleti hadım et de dolar düşsün diyen biri çıkmamış, hayret!
görsel

Son dakika!
Şok şok şok!
Doları protesto eden vatandaş "ne geldiyse senin yüzünden başımıza geldi. Vatan haini seni" diyerek penisini kesti.

Korkuyorum...
Artık dayanamam.
Eğer böyle bir haber duyarsam en yakın konsolosluğu gidip sığınma talebinde bulunacağım.
Çok para basarsan TL nin değeri düşer. Bu kadar.
Tayyip dışında her şey olabilir.
(bkz: akp)
Dolamadıgından.
TL değer kaybediyor.
Yeni bir ekonomi modeli denenebilir, gerçekten bir düzelme bekliyorum, mehmet şimşek boş bir adam değildir, ileride faiz artırımına gidileceğini düşünüyorum.