bugün

''ben hep 50 dolar aldığım için...''

yok bu o değildi.
an itibariyle 4.1282, ne ara geçti 4.20'yi ?

edit: serbest piyasada geçmiş...hayırlı olsun :(
(benim yazdığım kur, merkez bankası)
başkanın ve son başbakanın bugün birilerini hain,terörist,bilmem ne ilan edeceğine delalet eder.
SEÇiME KADAR 4.40 'I GEÇMESi MUHTEMELDiR.
Kriz yok etrafta çok bakkal çakkal açılıyor siz halkı galeyana getirmek istiyorsunuzcular uyanamadı henüz galiba. Herhangi bir savunma gelmemiş.

Bu arada doların yeni rekoru: 4.2282
çok üzgünüm.
Yakında 1 dolar karşılığında bir tomar türk lirası alacağımız günler pek de uzak değil gibi.

Dolar tavan yaptı deyince Fabrikadaki emekli bir amca abi seçimi cehape kazanırsa türkiye ekmeğe muhtaç olur diyor.
Avuntunun böylesi...
Hak ettiğimizin başımıza gelmesidir. Biz istedik bunu, biz istedik dini eksende şekillenen bir yönetim tarzını, yani hırsızlığı, fesatlığı, adam kayırmayı, rüşveti, ihaneti biz istedik. E bütün bunların bir sonucu olacaktı elbet.
yok lan ekonomi çok iyi amk.
kızılderililer bizi kıskanıyoooo !
eskimolar kahırlarından ölüyoooo !

dedirtir bazılarına.
ekonomi bakanının, doların 4.20 olduğuna dair birtakım yanlış spekülasyonlar yaratılmaya çalışılıyor gibi söylemlere maruz kalacağımız yükseliştir.
başkanlık seçiminden son bi 20-30 kuruş düşer. sonra herkes ekonomi çok eyi istikrar kazanacak diye takılırken 1 sene içinde 1-2 tl daha artar. bu hep böyle oluyo yani alıştık.
işin ilginç yanı enflasyon verisinin ardından USD/TR kurunda likidite kayboldu. 4,2487 (Reuters) seviyesine varan panik işlemler görüldü. Yani yabancıların paçaları tutuşmaya başlamış.

Dahası Enflasyonda yükseliş, geçen senenin olumlu baz etkisinin kaybolması ile önümüzdeki aydan itibaren devam edecek.
amerikanın parasından bize ne?
hem bu dış mihrakların oyunu, ortalığı çoh garıştıryorlar gene ehonomi çoh eyi yalan inanma onlara tayyip iyidir nası rest çekiyor amerigaya amma osmanlı geri gelecek cihana hükmetecez heyt be ne sandın 2023 ü bekliyoruz yoksaa şimdiye ağlatmıştık. hepsini fırlattım oh
new york'ta 2 dolar verilen suyun bir anda 9.40 lira olması durumu. su be su! gerçekten yazık bize.
Ohhh hakettiğinizi yaşayacaksınız tabi maalesef kurunun yanında yaş da yanacak yanıyor.
Yakında şu denecek: afrikalı çocuklar bizi kıskanıyor.
vallahi ne ala memleket. herkes ne rahat, hiçbir değişim olmayacak gibi sandıkta. sanırım %50 maaşı dolarla alıyor haberimiz yok.
bu inşaat ekonomisinin bir sonucu olacaktı.

tüm okulları imam hatiplere çevirip de müspet sonuçlar beklemek safdillik olur.

mantık dışı bahaneleri bırakın 16 yıldır ülkeyi yönetenler bu tablonun sorumlusu. dış güçler yaptı ne demek yahu. bu ülkede kötü ne varsa üst akıl ya da dış güçler yaptı zaten. holiganlar sahaya yabancı madde atar dış güçler kumpas yaptı olur. bu kolaycılık ve dahası ülkenin sorunlarına çözüm bulmama anlamına geliyor. türk insanı realiteden koparılıyor. hatalarını görmezden geliyor.

her zaman haklı, hiç özeleştiri yapmayan bu toplumun müsebbibi de akp zihniyetidir. bu mantık oldukça kadına şiddet, tribün şiddeti, trafik şiddeti bitmez çünkü insanlar ben hatalı mıyım demiyor?
Seçim sonrasına kadar 10 ₺ bulacak bu ateşle.

Ekonomi çöktü. Bunun açıklaması budur. Boka oturduk.
(#38143083)

ama siz yine de dolar bozdurun bence.*
Usteki yazara, kim lan bu mal dedeme sebep olan , doların yükselmesi olayıdır.
akplilerin umrunda olmayan gelişmedir.
(bkz: ekmek alırken dolar mı kullanıyon)
"bunnar hep dış mihrakların oyunu" kerizleri online mi?
ekonomimizin geri dönüşü olmayan yola çoktan girdiğini gösteren durumdur. hepimiz maddi olarak güçsüzleşiyoruz ama maalesef kimse fark etmiyor. işin kötü tarafı ise engellenemeyecek sonun bizim vergilerimizle geçiştirilmeye çalışılıyor ve çalışılacak olması. köklü bir reform gerektiğinin kimse mi farkında değil? dolaylı vergilerle yürüyor bu ülke. kdvlerle. kdv yükü kimin omuzlarında? kimi sarsıyor en çok? orta ve alt sınıf. çok yazık.

kimse lüks tüketim demesin, beş yıldır aynı telefonu kullanıyorum ve yine en az beş yıl kullanmak üzere bir akıllı telefon alacaktım. tesadüf eseri amerika-türkiye fiyat farkını gördüm ve şok oldu. ödediğimiz verginin haddi hesabı yok. bu çark nereye kadar döner emin değilim. bana çok soruldu nasıl bu kadar ucuza (görece) ve hızlıca hallettiğim, burda da yazayım. glocalzone: https://goo.gl/KVvb1t diye bir platformdan aldım, yurt dışından dönen insanlar sizin istediklerinizi getiriyor bir miktar komisyon karşılığında. çok da iyi bir arkadaşa denk geldim, amerikadan dönüyordu, aldı getirdi telefonu, gayet makul da bir miktar komisyon istedi, allah razı olsun vallahi. zaten cep delik cepken delik, bıktım bu ülkede zar zor kazandığımı devlete geri vermekten