bugün

Mantıklı, eğer kumarı oynayacak kişi ben olursam varım ben bu işte.
500 milyar dolarla Amerika'ya elini kolunu sallayarak gireceğini zanneden, hatta kamyon kamyon parayı kumarhaneye sokup karşılığında chip alacağını sanan, hatta bu chiplerle o kadar parayı geri vereceklerini uman einstein formülüdür.
Yeni ekonomi bakanının ilk icraatı olacak formül. Kafa mis gibi. Evet.
doları 10 tl yap

bir sıfır at.
valla iyi senaryo. film gibi.
(bkz: Ocean s 11)
(bkz: şuan kafası güzel olan yazarlar)
"darphanelerimizde 500 milyar dolar basacagiz".

gerçekten bunu okuduğuma inanmıyorum ve bunun sonraki girilerde yerden yere vurulmamasına da. tamam troll, tamam ironi de bu nedir lan?

olum gerçekten merkez bankasının istese dolar basabileceğini zanneden insanlarla aynı ülkede mi yaşıyoruz biz? bu adam benim sıra beklediğim bankamatikte önümdeki adam mı mesela?

allah'ım sen koru yarabbim. umarım öyledir, alışveriş yapmam gereken biri olması vardı bir de...
ccc cem uzan.
Önce doların 10₺ olmasını sağlayacak ekonomik hamleler yapılır.

Sonrası kolay atarsın 1 tane 0 , dolar olur 1₺.

Hem böylece helaya da 0,25$ a gideriZ.

Herşeyi ben mi söyleyeceğim canım.
(bkz: adım samuel 15 yaşım).
bu yaşta bu zeka..

Seni çoğaltmak lazım.. nasıl cogaltırız düşün artık..
1 liradan daha aşağısına da eşitlenebilir. paradan bir sıfır daha atarsın. 1 lira olur 0,1 lira. 1 dolar da 0,43 liraya eşitlenmiş olur. doğal olarak aylık kazancından da bir sıfır atılacağı için bunun sana bir faydası olmaz tabi.
Çiftlikbank .
iyi bir senaristin elinde küçük bir aşk, ihanet ve dramatik kurguyla Harika bir dizi olur.
Merkez bankası sitesinde 1 usd=1 tl yapılabilir. Dolayısıyla sabit kur rejimine geçilmiş olur. Tabi hiçbir işe yaramaz, zira anlamlı değildir. Böyle yapılırsa karaborsada şimdiki fiyatının 2 3 katına işlem görür.
merkez bankasının internet sitesi açılır ve öğeyi denetle yapılır.
tayyip'in iktidardan gitmesi.
rizeli yandaş müteahhitlerle ekonomi idare edilmez.
Canan kaftancıoglu, kemal kılaçdaroglu, selahattin demirtas, muharrem ince, merak aksener ve iyi olan herşey.
Serbest piyasa ekonomisini terk etmek.
milli ve yerli dolar üretip onu da tl ye eşitleyelim kimse farkı anlamaz.
2023 + bor x lozanın aşırı gizli maddelerinin kalkması = 1 lira 4 dolar. izafiyet teorisi solda sıfır kalır şu denklem karşısında.
ülke değiştimek bence daha sağlam bir formül olur gardaş.
bilenler bilir ekiden gazoz kapagi yada bilye sakiz kagidi vs oynarken o zaman için piyasada olmiyan ya da nadir görülen şeyin degerini onun sahibi belirlerdi atiyorum bu kapak onluk bu bilye yirmilik falan diye işte bunun gibi yeni bir süper lira piyasaya sürebilir, garanti olsun diye de, 1 lira 15 dolar gibi bir iddiada bulunabiliriz.
ikinci bir yol olarak dolari hizla yükseltecek bir politika izler dolar 10 lirayi gördüğü an paradan bir sifir atabiliriz..
(bkz: beyin bedava)
güncel Önemli Başlıklar