bugün

600 adet yerel tv kanali varsa bunların 550 ' sinde aşırı derecede rahatsız edici ve kesinlikle vatandaşı dolandırmaya yönelik yayınlanan pazarlama reklamları var. belirli türk filmlerini tekrar tekrar yayınlıyorlar ve filmin içerisine en az 15' er dakikadan 4 adet reklam yerleştiriyorlar. şöyleki film 10 dakika yayınlanıyor ardından 15-20 dakika dolandırıci reklamı ve bu böyle döngüde devamlı. cahil cühela kesimi hedef aldıkları kesin. " denizin ortasında ne var?" . yok bilmemne her şey tamam ama araba neden çalışmaz, yok ömer hocanın abuk subuk reklamları. devlet neden bunlara engel olamıyor hiç anlayamıyorum ? kanal sahibi bu kadar mı insanlıktan yoksun ya da ? " aman banane ben reklam parası alayım da millet ne bok yerse yesin "mi ? diyorlar. haftada 2-3 kişi sadece haber programlarında görüyoruz yok hıyar çıktı, yok armut çıktı diye.

bir de "rabbim " , "allah" diye diye malı götürmeye çalışan dolandırıcılar var ki . yok sürpriz hediyeler, yok sahte bal. yok 20 liralık telefonu 70 liraya satıp , indirim gibi göstermeler. yok efendim sony experia ' nın türkiye' de üretildiğini iddia edip. 250 liraya onu sattiğını iddia edenler.. bu reklamları kimse mi şikayet etmiyor? kimse mi bunların önüne geçemiyor ? hiç yararlı, dürüstçe satılan bir ürün göremedim şu abuk subuk kanallarda. ayrıca insanlardaki televizyon izleme isteğini de bitiriyorlar. film izleyemiyoruz artık televizyonda. büyük kanallarda saçma sapan dizilerin, programların tekrarları var sürekli , küçük kanallarda da günün toplamda 18 saatinde dolandırıcıların reklamları var.

devletin acilen bu işe bir el atmasi gerekiyor. eğer kanal dedikleriniz bunlarsa kalsın lütfen. silelim , uyduda yer kaplamasın bari. eskisi gibi 36 ekran televizyonlara dönelim olsun bitsin madem. 40 yıl önce amerikan televizyonlarında çıkan keller için saç boyama spreyi reklamlarını türkçeye çevirip 2015 'te güzel ülkemde pazarlamaya çalışıyorlar. çok berbat. şu medyaya biri bir düzenleme getirsin artık.
dolandırıcıların tv kanallarında cirit atmasıdır. özellikle trt ve a haber gibi kanallar da bu hırsızları bol miktarda izleyebilirsiniz. hayırlı yolsuzluklar...
deposu dolu araba neden çalışmaz düzeyinde ilerleyen dolandırıcılıklardır.
bundan daha önemlisi bunlara kanıyor olmamız.
Haber bültenlerindeki dolandırıcılara, oy veren iq seviyeleri düşükler yüzünden ortaya çıkan durumdur.

Köylü ne yapsın? Akşam oturup mal mal bunları izleyip, inanıyor. Ucuza kapatmaya çalışırsalar, böyle kaptırırlar adama.
insanların neden şimdiye dek tepki vermediğini anlamadığım ciddi sorun. Ben her gün ömer Coşkun denilen sinir hastasını görmek zorunda mıyım?
alınan balın şekerli bali cıkmasıdır fena kafa yapar dikkat edelim.
Az önce gördüğüm dolandiricilik buna örnek olabilir. Adamlar sanki uçak satıyor gibi çırçırlı lokma takımı satiyorlardi.
akp zamanında olmaktadır. adam halen sahte bal satabiliyorsa koruyan kollayan bir büyüğü vardır.
Hükümete göre; Maliye bakanlığına vergilerini ödedikleri için vatandaşı evire, çevire, amuda kalkıp, parende atarak sikmelerinde herhangi bir mahsur yoktur. Ne de olsa vergilerini ödüyorlar.

Bence asıl dolandırıcı bunlara izin veren hükümettir.
Devlet ne için vardır.?
Vatandaşı koruyacak her türlü yasal düzenlemeyi yapmak için.
Ama yazıklar olsun ki Tayyip e internetten hakaret eden adamlar 24 saat geçmeden yakalanırken, çağrı merkezi kurup milleti alanen söğüşleyenler yakalanamıyor.!!

Devlet, yakalamak istediği kişiyi, kenefin deliğine saklansa bile bulup enseleyebiliyorken, bu dolandırıcıları yakalamayıp, onları engelleyici kanunlar çıkarmaması kasten göz yumuşuyormuş düşüncesini akla getiriyor.
Bahsedilen kanalları biliyorum. Saçma sapan isimlere sahip, 2 hafta sonra adı x'ten y'ye dönüşen kanallar. sabah akşam ağırlıklı olarak kemal sunal filmlerinin düşük kalite çekimle oynatıldığı; kaliteli olanlarınsa star tv den yürütülüp, star logosunun sansürlendiği kanallar.

Bu rtük nedir kardeşim ne işe yarar?

sadece bunlar değil kanal7, samanyolu, show türk gibi kanallarda da son zamanlarda ünlülerin (ikbal gürpınar, nurseli idiz vs.) boy gösterdiği reklamlar var. bu aptalca reklamlar bu kanallara dahi sıçramış durumda. Kremler vs. En son haberlerde bunun için dava açan kadınları gösteriyorlardı. Kadınlar şikayet ediyorlar aldıkları ürünü, bir numara veriyorlar avukatımız, onunla görüşün diye. Numarayı sallıyorlar belli ki, hiçbişeyden haberi olmayan bi kadının numarası. işin yoksa uğraş dur. O kremlerin bir boka yaramayacağını bilmeyen insanlar kadının avukat olmadığına mı inansın...

Sahi kardeşim bu rtük neye yarar?

lan'ı sansürlemek için mi varsınız sadece?

veya bu işlerle ilgilenen polisler savcılar yok mudur hiç ya? bu kanallar, bu reklamlar ülkenin kalitesini ortaya döküyor resmen.
Önceden telefon satarlardı artık otomatik seccade satıyorlar.