1. 1.
  sözlük abilerinin boynunun borcudur. uludağ sözlük'te 5 yıl boyunca 13 kez sözlükten uzaklaştırma almış ve 14. nickiyle gelip yazarlık gibi kutsal bir mesleği icra etmiş biri olarak bir iki tavsiyede bulunacağım.

  öncelikle yazın güzel kardeşlerim. güzel yazın, hoş yazın... başlıkları boş bkz çöplüğüne çevirmeyin. ona buna ayar verme derdinde olmayın. yazdığınız sürece var olursunuz. ama ne kadar yazarsanız yazın iplenmek zorunda değilsiniz. bir dostoyevski, bir sait faik değilsiniz. kendinizi vazgeçilmez sanmayın. kelleniz üst nesil abilerinizin moderatörlere atacağı bir mesaja bakar. zaten çoğunuz serverlarda yer kaplamaktan başka bir şey yapmıyorsunuz.

  sözlükte önce kendi neslinizden olan kızları kaldırmaya çalışın. zira 8 nesilden toplam 4255 kızın %43'ü himayem altında. yengelerinizden msn, icq, skype efendime söyleyeyim facebook adresi falan almaya çalışmayın. kendi neslinizden bir kızı gözünüze kestirdiğiniz vakit her nesilden en az 1 yazara danışmadan kaldırma işlemlerine başlamayın. gizli gizli iş çevirmeyin. son olarak size öğüt veren üst nesilleri kaale almayın. bugüne kadar ne sikime faydaları dokunmuş da size öğüt veriyorlarmış? ne işi başarmışlar? kaç tane ödül almışlar? bunları unutmayın. son dediğim geçerli sadece.
  4 -3 ... caliskan ahmet
 2. 2.
  (bkz: kelin ilacı olsa kendi başına sürer)
  2 ... intiharederkendayakyiyenadam
 3. 3.
  sadece 9. nesillere değil tüm sözlük yazarlarına verilebilecek tavsiyelerdir. örnek;

  "yazdıklarından başka şeyler ile gündemde kalmaya çalışan yazarlardan uzak durun."

  (bkz: kelin ilacı olsa kendi kafasına sürerdi)
  1 ... baksimdinedicem
 4. 4.
  sözlük abilerinin sonrasını okumadığım ve içine atmış olduğu ezikleri dışarı atmak isteyen bir yazarın açmış olduğu başlıktır.

  hep ufak olmaktan bıktığını ezikliğini cümlesi başlarken belirten bir yazardan kim tavsiye almak isterki.

  neyse benden sana bi tavsiye.

  (bkz: büyüde gel)

  kendi sanal ortamla bağdaştırmak kop biraz sosyalleş. az çık kapının önünde top oyna yok beni dışlıyorlar diyorsan. git abinin yanından ayrılma. kardeşi olduğun için seni mecbur dışlamayamaz. onların yanında zamanla pişer ağırdan ağırdan büyürsün. takma lan kafana ergen olmayı. sizde sevimli oluyosunuz. farkına varmasınız bile çok güzel saçmalayıp göze sevimli tombiş gözüküyorsunuz.

  neyse bir önceki cümlede zamanla pişersin büyürsün lafını boş ver ağır kaçar sana. sen böyle takıl tüy yumağı böyle sevimlisiniz. ne yapalım sizide böyle kabullendik.
  ... nickim cok uzundu sigmadi