bugün

pedefolik sapıklıklarını dine alet eden "dinci" güruhun hz muhammed'in, hz ayşe'yi dokuz yaşıdayken kendine eş aldığı rivayetine dayanarak savunduğu düşünce. akpli tuzla belediyesi'nin "iyi bir müslüman olmanın şartları" olarak vatandaşa dağıttığı kitapçığın da içinde geçiyor bu ibare ayrıca.
(bkz: çüş hayvan)
islam peygamberinin dokuz yaşında bir kıza cinsel istek duyduğunu düşünemeyenlerin pedofili olarak nitelediği tanımlama. hz ayşe'nin hz muhammed ile evlendiğinde yaşının 7 değil, 17 olduğunu yazan çok daha inandırıcı kaynaklar vardır ki ben bunlara inanmayı yeğlerim. yok hala yedi yaş rivayetine inanmak isteyenler varsa bilsenler ki ne benim inandığım din onların dini, ne de inandığım peygamber onların peygamberi. kendileri nazarımda sapık ve ahlaksızdırlar, sokakta yürümeleri bile toplum açısından tehlikedir.
ancak 9 yaşındaki kızını eş olarak vermeye razı olabileceklerin savunması gereken savdır.

böyle bir uygulamaya resistans olarak islam peygamberinin örnek gösterilmesi tam bir gerzekliktir. peygamber gelen vahiy üzerine hz ayşe ile evlenmiştir. yani bu durum istisnanın da ötesinde bir durumdur.

size de vahiy gelsin ondan sonra isterseniz 5 yaşındaki kızla evlenin orası bizi baglamaz.

neyse başa dönüyorum. eğer böyle bir sacmalığı savunuyorsanız ve 9 yaşında bir kızınız varsa ben talibim.

ben onu besler büyütür vakti geldimi nikahıma alırım. hem 80 yaşında da değilim 20'li yaşlardayım.
cinsel dürtülerine dinsel bir kapak arayanların uğraşıp durdukları konudur. olabiliritesi vardır, bir müslüman bir yaşındaki kızla evlendi diye, oturup da aha gördünüz mü islamiyette bir yaşındaki kızla evlenilebiliyormuş demek saçmadır.
islamiyeti siyasi şahıslardan, gazetelerden ya da ne idüğü belirsiz imamlardan değil kuran-ı kerim'den öğrenmeye çalışanlara sadece komik gelen cümledir.

edit: 9 yaşında kız hayali kuranlar mı rahatsız anlamadım?
(bkz: anan afedersin)
- x, 5'tir.
- neden?
- çünkü 5 - x = 0'dır.
- ??

şu verdiğim örnek absürd mü geldi. ama bu sistematik kullanılıyor işte. daha açalım.

bi şeyin kanıtı kendisi değildir. yani herhangi bi iddiayı kanıtlayacaksanız kanıtı o şeye (matematiksel, siyasal, tarihsel vs) başka açıdan, başka yaklaşımlardan bakarak bulmanız gerekir.

ama kanıtı yine kendisi olan şeyler kullanılıyor (özellikle dini konularda). mesela dini bi hükümden bahsediliyor, kanıtı olarak yine o dinin kendisi öne sürülüyor. "kur'an değişmemiştir" iddiasının kanıtı kur'an'da allah'ın kur'an'ın değişmesine izin vermeyeceği lafı değildir. bu noktada "kur'an değişmiştir" demiyorum, sadece kanıtı bu değildir diyorum. ama mesela din dışında şeyler öne sürerseniz (hafızların ezberlemesi, osman'ın sahteleri yakması vs) o zaman kanıtlama çabanız daha mantıklı bi zemine oturur.

haaa bunları niye anlattım ve konumuzla niye ilgili. şundan,

muhammed 9 yaşındaki kızla zaten kendisine vahiy geldiği için evlenmiştir, size de vahiy gelsin siz de evlenin, gelmiyorsa yaptığınız sapıklıktır lafı.

iyi de vahyin geldiğini söyleyen yine muhammed, bu gerçekten onun evliliğini meşru hale mi sokuyor.. kaldı ki muhammed'in davranışlarının örnek alınmasının sünnet olduğu inancı hali hazırda da duruyor. muhammed kendisine vahiy geldiğini dedi diye (ve o da peygamber olduğuna göre yalan söylemiş de olamaz, ama peygamber olduğu da yine kendi sözüdür, kanıt yine muhammed'in kendisi oluyor bu fikre göre) ayşe'yle dokuz yaşında gerdeğe girmesi mübah, ama ona inananların dokuz yaşında kızlarla evlenmeleri mi sapıklık?

eğer bugün dokuz yaşında bi kıza sulanan adama sapık diyorsan -ve eğer inançlıysan- o zaman bu küfrü peygamberine de ediyorsundur (bak ben demiyorum, hemen brick peygambere küfretti diye yorumlamayın, size diyorum, siz peygamberinize bu lafı diyorsunuz), yok eğer peygambere laf etmiyorsan o zaman bu fetvaya da laf etmemen gerekir. çünkü muhammed'e vahiy geldiğinin kanıtı yine muhammed'in peygamber olduğunu ileri sürmesi değildir.

ha dersen ki ayşe dokuz değil on altı yaşındaydı, hah işte o zaman yaptığın başka bi yaklaşımdan bakmaktır ve bugün dokuz yaşındaki kızlara sulanan adamlara ne dersen bundan peygamberini tenzih edebilirsin.

peki ya cüveyriyye kaç yaşındaydı diye sorarım o zaman ama neyse, karıştırmayalım daha fazla.
(bkz: bi kız gördüm 8 yaşında ama 9 gibi gösteriyo)
dinlerini haftada 2 saatlik din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde, 3-5 yıllık katolik imam hatip okullarında veya yaz kur'an kurslarında öğrenen ve abdurrahman es sudeyş'den iyi bilen anadolu kaplanlarına göre dinde yoktur.

ama inançları şamanizmle, çok kültürlülükle sulanan anadolu hariç hiç bir islam nüfus çoğunluklu ülkede aksi iddia edilemez. muhammed bin abdullah'ın öz be öz torunlarından, onun dilini konuşanlardan, yaşayışı kültürü olan suudilerden, mısırlılardan, 1100 yıllık el-ezher'den iyi bilir bizim layt ulema. halbuki müftüsüne, hocasına bile sorsa ağzının payını alır; ağzı açık, hayal kırıklığıyla.

gazete linki olmaaz, o laikçi; yabancı kaynak olmaaz, o gavurca! e ne yapalım, evinize gelip hadis kitabını burnunuza mı dürtelim? kabul edin bu haliyle, dinden çıkmayın, gerçeğinizle yüzleşin. aklınıza, mantığınıza, vicdanınıza sığıyorsa böyle kalın, müslüman kardeşimsiniz. yok değilse laik ateist agnostik aczmendi musveddeleri de olsanız kardeşimsiniz. ama hadis seçmece oynamayın. işinize gelen günahları seçtiğiniz gibi seçmecesi yok bu işin.

kur'an'da sadece adı geçen ve dinin direkleri olan namazın, orucun nasıl uygulanacağını öğrendikleri tek kaynak olan sahih hadislerde, en fazla hadis rivayet eden ayşe bint ebubekir'in sözlerini bile inkar edip, forumlardan kes-yapıştırla kendinizi kandırıyorsunuz.

söyleyeni boşverin, söylenene bakın. hadis numarasıyla, linkle sunulan kanıtlara bile, olmuştur, bitmiştirli rivayetlerle cevap veriyorsunuz. aslında cevab veremiyorsunuz. hemen hepinizin evinde, komşusunda, akrabasında vardır sahih hadis kitapları. allah rızası için açın, bakın, okuyun.

14 asır, binlerce alim itiraz etmedi de bir siz mi biliyorsunuz hangi hadis sahih, hangisi değil? öyleyse din sizin. hadi inkar edin, faks çekin, gösteri yapın diyanetin önünde, evlerinizdeki hadis kitaplarından ayıklatın, camide vaizle tartışın. bu kutsal bir görev olmalı sizin için. eğer bunları yapmayıp, internette bu görmezden geldiğiniz hadisler gözünüze sokulunca yalandır diyorsanız bu ayet bana seslenmiyor demektir:

''Andolsun, cehennem için cinlerden ve insanlardan çok sayıda kişi yarattık (hazırladık). Kalbleri vardır bununla kavrayıp-anlamazlar, gözleri vardır bununla görmezler, kulakları vardır bununla işitmezler. Bunlar hayvanlar gibidir, hatta daha aşağılıktırlar. işte bunlar gafil olanlardır.''a'raf-179-ali bulaç meali *

hiç bir forum sitesinden arak savunma, akıl yürütme, tahmin; ebubekir kızı ayşe'den rivayet olunan hadisten daha i-nan-dı-rı-cı o-la-maaz.

bu hadis de inkar ettiğiniz gerçeğiniz(buhari, müslim, ebu davud!, el-insaf ve edeb ya hu!) :

5575 - Hz. Aise radiyallahu anha anlatiyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam, ben alti yasinda iken benimle evlendi. Medine'ye geldik. Beni'l-Haris Ibnu'l-Hazrec kabilesine indik. Ben hummaya yakalandim. Saclarim dokuldu. (Iyilesince) sacim yine uzadi. Annem Ummu Ruman, ben arkadaslarimla salincakta oynarken, bana geldi, benden ne istedigini bilmeksizin yanina gittim. Elimden tuttu. Evin kapisinda beni durdurdu. Evimizde, Ensardan bir grup kadin vardi. "Hayirli, bereketli olsun!", "Ugurlu mubarek olsun!" diye dualar, tebrikler ettiler. Annem beni onlara teslim etti. Onlar kilik-kiyafetime ceki duzen verdiler. Beni, (kusluk vakti aniden) Resulullah aleyhissalatu vesselam(in gelisinden) baska bir sey sasirtmadi. Annem beni O'na teslim etti. O gun ben dokuz yasinda idim."
Buhari, Nikah 38, 39, 57, 59, 61; Muslim, Nikah 69, (1422); Ebu Davud, Nikah 34, (2121); Edeb 63, (4933, 4934, 4935, 4936, 4937); Nesai, Nikah 29, (6, 82).

http://www.kuranikerim.com/kutubi-sitte/5580.html

biri der ki eskiden olabilir ama şimdi tu kaka. be hey ulema junior, dinin zamanındası mı olur. 2147 yılında da aynı kurallar geçerli. 3265 yılında da hacca beyaz ihramınla gideceksin. 4217 yılında mars'ta namazdan vaz geçemeyeceksin, 5371 yılında zortik gezegeninde kesimden kaçan dana kovalayacaksın.

zamandan münezzehtir dinin(in) kuralları. insanlar 5 açılı kevlar lifli diş fırçası, envai çeşit diş macunu varken hala misvak'ı meden kullanıyor sanıyorsunuz? sünnet, yaptıklarının yapılması ise istisnası olmaz. bir kereden bir şey olmaz diyemezsiniz. ha dersiniz, ama sadece bu lafların katlinize sebep olmayacağı anadoluda dersiniz.

ama gidip hicaz ellerinde, ben bu mekke imamını beğenmem, yok bu dinde yoktur, yok şu o devirde olur ancak, şimdi zamana uyalım dersen, o reformist kafanı bedeninden ayırır suudi cellat ve gövdenin üzerine koyar. bize de dışardaki diline bakıp ah vah etmek kalır.
(bkz: 9 yaşındaki kız eş olarak alınabilir,10 yaşındaki kız anne olabilir,11 yaşındaki kız anneanne olabilir,12 yaşındaki kız huzurevine bırakılabilir)
(bkz: beyaz melek)
batak oynarken bile o yastaki kız es alınmaz ki; obur turlusunu dusunmek bile suctur, kendini becermeye calısmak tavsiyemdir..
doğrudur doğru. erken kalkan yol alır en nihayetinde. 36 yaşında torununu görür genç kızımız 54 yaşında torununun torununu maaşallah...
bu mantığa göre portakaldaki vitamin de eş olarak alınabilir.
*
artık sapıklıkta sınır tanımayan zihniyetin söylemi..
sunettir ve de bu nedenle iran medeni kanununda evlilik için alt sınır 9 dur.
huseyin üzmez de cbaşkanımızda 14 yaşındaki kızla evlenmiş olup sünnete uymuşlardır.
bu bakımda bir hataları yoktur hatta(sünnet+5) yaparak artı puan yapmışlardır.
hamdolsun.
yakın gelecek için: anne karnında sipariş ediniz.
hz.aişe'Nin hz.muhammed'le 9 yaşında evlenip evlenmediğine dair bir yazı :

http://www.islamicevaplar...g/siiroku.asp?siir_id=103
insanın, isterse ne kadar samimiyetsiz ve sahtekar olabileceğini ispat eden ezik iddia.

Hz. Muhammed'in evlendiği kadınların kaç yaşında olduklarını daha sonra bol bol anlatırım ama burada değinmek istediğim çok farklı bir samimiyetsizlik örneği.

Şöyle ki:

Dinden uzak mahlukat her ne hikmetse, islam'ın ana ve ara prensipleriyle alakalı konularda, ne Allah'ın ayetlerini, ne de Resulullah'ın hadislerini hiç kâle almamaktalar.

Ancak nedense, islam'a, Kuran'a ve Resulullah'a ilişebilecekleri kuruntusuna kapıldıkları konularda bir anda ayet ve hadis âlimi kesilmekteler.

işte tam da burada bu samimiyetsizliklerini yüzlerine vurarak o utanmaz yüzlerine tükürüyorum!

Yazıklar olsun sizin sahte mantığınıza!

Yuh olsun bu dönek hallerinize!

Ulan gerizekalılar, siz: "Hz. Muhammed 9 yaşında kızla evlenmiş" diyorsunuz diye bizlerin peygamberimize saygımız azalmaz! Çünkü bizler, sizler gibi çürük temelleri olan çakma inançlara sahip değiliz!

it ürür kervan yürür der inandığımız aydınlık yolda ilerleriz!

Sizin gibi ezikler de tepinip dururlar b.klarının üzerinde!

Allah ile alay eden köpeklerin savunduklarına itibar edecek kadar cahil değiliz!

(bkz: Müfteri köpekler!)
"namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmazmış" sözünü bana bir kez daha hatırlatan önerme.

ulan inanmıyorsan inanma, kabul etmiyorsan etme ama kalkıp iran'ı, 600 yılları bugünden, miladi takvimi, ergenlik çağını birbirine karıştırıp yutma, her uygulamayı islam diye alma, her duyduğuna inanma, hüseyin üzmez'i hoca bütün müslümanları da onun yandaşları, ona biat eden müridler olarak görme, siyasetini çık delikanlı gibi yap belaltı çalışma desem de, cımbız alıp kuyu kazan beni dinlemeyecektir, yine islam'a, müslümanlara çatmaya devam edecektir. islam'ı 9 tane 9 yaşındaki çocuğu alıp karı yapmak olarak algılamaya devam etsindir, yolu açık olsundur, bu şekilde iktidar olacaktır, eminim.