1. 1.
    an itibariyle içinde bulunduğum az da olsa sevgimi eksik etmediğim nice anıların gecmekte oldugu yıllara sahitlik yapan güzel kurum.
    3 -2 ... mamafih
  2. 2.
    izmirde bulunan ve şehrin tamamına yayılmış fakülteleri bulunan üniversite.genelde hiçbir bölümünde kampüs ortamı bulunmamaktadır.ancak şu anda yapım aşamasında olan tınaztepe yerleşkesine tüm fakültelerin taşınması projesi uygulanmaya çalışılmaktadır.
    1 ... panstar
  3. 3.
    abimin "benim doğduğum günün üniversitesi bile var.ben doğdum diye millet doğum tarihimi üniversiteye isim olarak koymuş.senin var mı böyle bir olayın?pehhh çatla" diyerek beni kıskandırmasına sebep olan üniversite.
    9 -9 ... asiti kaçmış kola
  4. 4.
    3 sene önce şenliklerine mavi sakal'ın geldiği ünüversite,tınaztepe kampüsünün normal bir kampüse dönebilmesi için çok çaba gerekir çünkü gerçekten kötüydü.. * *
    -1 ... rsbrnch
  5. 5.
    istanbula bursadan daha uzak olması nedeniyle istanbulluların Uludag Universitesinden sonra tercih ettigi universite
    2 -4 ... cavit
  6. 6.
    http://www.deu.edu.tr
    ... i m from absürdistan
  7. 7.
    gerçekten işlevli bi internet sitesine sahip olan üniversite
    ... morkeste morke
  8. 8.
    izmir meslek yüksek okulu ve egitim fakültesinin aynı kampüste yer aldıgı, içinde bayaga bir bölücü barındıran(özellike egitimde) güzel sanatlar fakültesi yetenek sınavlarında kişi başı 100 ytl para alan üniversitem...
    ... pink_floyd
  9. 9.
    ismini izmirin kurtulusundan alan ve cogunlugu bucaya yerlesmis olan guzel universitem birde
    (bkz: deu iibf)
    1 ... spiritualized
  10. 10.
    (bkz: sözlükteki deü lüler) *
    -1 ... insomniac