bugün

an itibariyle içinde bulunduğum az da olsa sevgimi eksik etmediğim nice anıların gecmekte oldugu yıllara sahitlik yapan güzel kurum.
izmirde bulunan ve şehrin tamamına yayılmış fakülteleri bulunan üniversite.genelde hiçbir bölümünde kampüs ortamı bulunmamaktadır.ancak şu anda yapım aşamasında olan tınaztepe yerleşkesine tüm fakültelerin taşınması projesi uygulanmaya çalışılmaktadır.
abimin "benim doğduğum günün üniversitesi bile var.ben doğdum diye millet doğum tarihimi üniversiteye isim olarak koymuş.senin var mı böyle bir olayın?pehhh çatla" diyerek beni kıskandırmasına sebep olan üniversite.
3 sene önce şenliklerine mavi sakal'ın geldiği ünüversite,tınaztepe kampüsünün normal bir kampüse dönebilmesi için çok çaba gerekir çünkü gerçekten kötüydü.. * *
istanbula bursadan daha uzak olması nedeniyle istanbulluların Uludag Universitesinden sonra tercih ettigi universite
http://www.deu.edu.tr
gerçekten işlevli bi internet sitesine sahip olan üniversite
izmir meslek yüksek okulu ve egitim fakültesinin aynı kampüste yer aldıgı, içinde bayaga bir bölücü barındıran(özellike egitimde) güzel sanatlar fakültesi yetenek sınavlarında kişi başı 100 ytl para alan üniversitem...
ismini izmirin kurtulusundan alan ve cogunlugu bucaya yerlesmis olan guzel universitem birde
(bkz: deu iibf)
(bkz: sözlükteki deü lüler) *
kayıt kabul parası isimli haracı verdiğiniz için zaten gerginsinizdir. ilk hafta ders olmayacağını bildiğinizden okula dahi uğramazsınız. ikinci haftanın başında gittiğinizde ise cahit arf binasında ders yapmanız gereken yerlerde ustaların çalışmakta olduğunu görürsünüz. noluyo lan burda tepkisini verirsiniz, 3 gün daha ders olmayacağını söylerler. perşembe okula gelirsiniz. bilgisayar dersinde hocanın 25 bilgisayarı varken adama aynı anda 41 öğrenci veren , fizik ve kimya lablarını da aynı muameleden yoksun bırakmayan şakacı öğrenci işlerine ne deseniz azdır. 3. haftanın sonunda hala okula karambole gidip gelmektesinizdir. ve deuda normal bi gün daha sona erer.
içindeyken bu nebiçim okul lan dedirten.ayrıldıktan sonra -izmirde olmasından mıdır bilmem- çok ama çok özlenen ismini duyunca içini cız ettiren okul, yuva...
bu sene başında bizden yine bir kulp bulunarak kayıt yenileme adı altında ''60'' lira alan,okula girişleri kart sistemine çeviren ancak daha da fazla güvenlik koyan(hangi akla hizmetse),eğitim de veya başka bir kampüste okuyan birisinin üniversite bünyesindeki diğer kampüslere giremediği bu sene kafayı kıran garip bi şekilde geçen meslek yüksek okulunda geçen 2005 girişli öğrencileri derslere girme mecburiyeti koyan ancak üst sınıftan aldığı dersleri hesap edemyip çocuğun kalmasına sebep olan,karmaşalar birleşkesine dönüşen üniversitem. her geçen sene bir öncenkini aratır oldu.
öğretmenlerinin "adi" olduğu söylenen üniversite.*
tınaztepe kampüsünde bugün sincap gördüğüm doğayla iç içe (!) öğrencilerinden para koparmak için her türlü hizmetine abartı fiyatlar koyan üniversitedir
kah ağlayıp kah güldüğüm hayatımın en güzel dönemlerinin geçtiği,şu ana kadarki en büyük acıları yaşadığım okulum.
edit: ne acısı yaşamışım unuttumtum valla *
Makina Mühendisliği bölümünde çok sağlam eğitim yapılan üniversitedir.(kendi okulum diye demiyorum)
final günü vize notlarını açıklayan şakacı, sevimli, komik, eğlenceli hocaların bulunduğu, eee, şey, ee, hah üniversite.
ayrıca bu okulda genel olarak öğretim elemanları vizelerden sonra, "amaan şimdi gidip kim notları geçecek* gari, finalden sonra topluca girerim." mantığına sahiptirler.
gecen sene iibf kararinca bagil sisteme gecen ve gecmenin cok zor oldugu okul.*
egeden transfer olundugunda tuh cekılen sonrasında ıyıkı denılen egıtımıyle hocalarıyla karızma okuldur.
x bir derse, kitap satan elemanların hocanın gözünün önünde ve hatta hocayla beraber girebildikleri, kitaplarını "bakın sayın abilerim,aplalarım, şu elimde görmüş olduğunuz çakı..." temelli işportacı ağzıyla pazarlayabildikleri, bir tür okul, ya da ticarethane.
kampus ortamı olmayan bunu http://www.deusozluk.com ve http://www.deuforum.com ile sanal ortamda kapatmaya calısan üniversite
zamanında ege üniversitesi mühendislik fakültesi profesörleri tarafından izmirde teknik üniversite olması için kurulmustur.
odtüyle yarışma adına öğrencilerin canını çıkaran üzerine bide bağıl sistem adı altında öğrencilerini uçuruma sürükleyen tek üniversitedir herhalde..tek avuntumuz izmir'de olması derken buca gibi bir yere kurulmuş olmasıda insanın içini karartmıyor değil hani..
bilgisayar mühendisliğinde güzel gelişmeler olan üniversitedir.
http://imaginecup.msakade..._TurkiyeFinalistleri.aspx
güncel Önemli Başlıklar