bugün

niluferın super sarkısı.klasik gitarın tonu guzeldir.
zamanında yayınlanan tv şovu.bir arabanın etrafında bi düzine insan arabaya dokunurlar en son elini çeken ise kazanır arabayı.tek merak ettiğim şey ise neden arabayı kazanan adam inat eder de arabaya dokunmaya devam eder.rekor peşinde koşar.be hey insan evladı kaptın arabayı git bir tur at şöyle hatta direk gir içine uyu...*
dostluğun bana yetmiyor (direk giriyo olaya, kaybedecek vakit yok)
konuşurken düşlüyorum ellerini, özlüyorum...
dokun dokun bana
ne olur dokun bana
sevmek dokunmak demiştin
biliyorum sürmese de eskiye benzemese de
hala benim tek ezberim dokun bana
ne olur dokun bana

dinlemek beni kesmiyor
hasreti hafifletmiyor
dokun bana gizli olsun
dokun ne olursun dokun...

alıştığım ellerindi
özlediğim sevgilimdi
oyalama dostluğunla
katlanamam buna
dokun bana ne olur dokun...
bir de gülhan ablamızın soyledıgı vardır.

yağıyor yağmur üstüme,
islandım yine bu gece.
deli divane gözlerime
sen dokunmadın bir kere.
sensizlikten yağmurla
dost oldum ben buralarda.

kayboldu çığlıklarım damlalarda.
yine yoksun yanımda
bedenim çığlıklarda.
son bir kez dokun bana.
deliyim sokaklarda,
yardım et kabuslarda.
son bir kez dokun bana.
bu yarışmada bi de el değiştirirken farketmeden bi anlık iki elini de çeken yarışmacılar vardı. hangi elinle dokunuyosan diğerini de yanına koy sonra çek yorulan elini ama dimi. (bkz: tedbir) (bkz: dokun bana yarışma stratejileri)
milletin delirmişçesine saatlerce araba okşadığı yarışma. halüsinasyonlar çok boy gösterirdi. ilan ı aşklar, arabanın başından ayrılıp ben hiçbir yere gitmedim diye ağlayanlar, hepsi bu yarışmadaydı.
gülhan isimli şarkıcının söylemiş olduğu şarkının ismidir..
televizyon tarihinin en aptalca yarışmalarından bir tanesi.
bir de pınar aylin şarkısıdır. sanki saksafonları kenny g çalmıştır. *
Bir Nilüfer klaisiğidir. '92 tarihli Yine Yeni Yeniden albümnde yeralmıştır. En son olaraksa geçtiğimiz günlerde yayınlanan Onno Tunç Şarkıları tribute albümünde Ajda Pekkan tarafından seslendirilmiştir.

şarkı için; http://www.youtube.com/watch?v=Rci55SmmMqU
(bkz: dokunma bana)
ümitsizce hala sevgisini yaşamak isteyen insanların söylemidir. arkadaşlığı, sohbeti yetmez bir yerden sonra. en kalabalık ortamda dahi, gizli de olsa dokunmak, sıcaklığını paylaşmak istersiniz. iki elinizi birden tek eline sığdırsın, sarılsın, ısıtsın sizi yine...içinizdeki özlem haddinden fazla büyümüştür çünkü. **
onno tunç şarkıları adlı tribute albümde genel çizginin üzerinde yeralan belki tek yorumdur. yorumun sahibi ajda pekkan, şarkı da işte bu başlıkta adı geçen dokun bana'dır. daha önce nilüfer tarafından da harika yorumlanan şarkıyı bir başka sesten dinlemek için birebir.
para ya da herhangi bir maddi getiri için insanın ne derece rezilleşebileceğinin ölçüldüğü programların atası...
(bkz: u can touch this)
onno tunç şarkıları adlı albümde ajda pekkan'ın mükemmel yorumladığı bir nilüfer şarkısıdır. sözler leyla tuna'ya müzik ise onno tunç'a ait. *
ajda pekkanın çok güzel yorumladığı, açık hava konserinde dinlenildiğinde oldukça etkili olabileceğini düşündüğüm * mükemmel onno tunç şarkısı.
alıştığım ellerindi
özlediğim sevgilimdi
oyalama dostluğunla
katlanamam buna
dokun bana ne olur dokun... * *
capitol'un ortasında duran citroen için bekleşen anlamsızların yazrışmasıdır. arada sırada su içmek için molaları vardır, doğa bey birşeyler saçmalar vb..
benim en sevdiğim ikinci tv yarışmasıdır * .neyse bir seferinde entel bi amcamla gençten biri son ikiye kalmıştı. amcam fransızca şiirler falan okudu dans etti yarışma boyunca tabi ilerleyen zamanlarda bu tempoya dayanamadı ve bayıldı. haliyle yarışmadan elendi.2 kişi bunu kollarından tutup sürüklemeye başladılar doktora doğru. o ara amcam uyandı ve geri arabaya doğru koşarak yarışmaya devam etcem diye bağırdı. sonra tabi ikna ettiler elendin falan diye giderken ii al sana bağışladım dedi diğer yarışmacıya.diğer yarışmacıda ben kendi hakkımla kazandım sen bağışlamadın diye diklendi. neyse efendim uzatmıyayım birinci olan elaman rekor kırcam diye boşu boşuna 5 saat daha arabayı tuttu. sonra ağlayarak bıraktı. rekor kırsam belki arabanın vergilerini öderler diye düşündüm dedi. vessalam seviyordum ben bu yarışmayı bu kadar çeşit insanı bi daha bir arada zor görür türk televizyonları. alacağın olsun rtük.
Donmuş tüm arzuların kan-revan
için dışın sürgün sevgilerden
Bakamazsın, dokunamazsın kimselere
Sus ve arın benimle

Bile nefretini, savur kinini göğsüme
ne denizi düşün şimdi
ne bir ağaç, ne vefa
Küçüksün nankörsün işte
sus ve arın benimle

Özgürlüğün acım olsun
Sevincin boğsun beni

Zübeyir KINDIRA'nın şiiridir.
(bkz: touch me)*
bir zamanlar böyle bir yarışma vardı. bir sürü kızlı erkekli insan topluluğu bir arabanın etrafında arabaya dokunuyolardı. tek el çift el farketmiyor tutun da nasıl tutarsanız tutun. 1. olan ne kazanıyordu onu da hatırlamıyorum ama muhtemelen o arabayı alıyordur.
2001 yaz aylarında show tv ve digitürk'ün adını hatırlamadığım bir kanalında yayınlanan bir yarışma. bazı yarışmacılar farkında olmadan iki elini birden arabadan çeker sonra da çekmediklerini iddia ederlerdi. ama kayıtlardan kontrol edilince elenirlerdi tabii.

hatırladıgım kadarıyla son 2'ye kalan bir arkadaş elini arabadan çekmiş, diğer yarışmacı "ellerini çektin" demiş, bu arkadaş da "ne olacak ki?" tarzında birşeyler demişti.

nerdeyse 10 yıl olacak.
o yarışmada gülhan ın dokun bana isimli şarkısı kullanılmıştı.
yarışmada son kalan yarışmacılardan biri artık iyice sıyırıp *barış manço'yu sürücü koltuğunda gördüğünü idda edip, baya bir muhabbet etmişti kendisiyle.