bugün

Aynı hastalığa 10 ayrı doktor 10 ayrı teşhis; 10 farklı ilaç ve tedavi öneriyor amına koyuyum?! Ameliyat müptelâları mı dersin, bıçak parası ve pahalı ilaç satma derdine düşenleri mi dersin?! Gerisini siz hesap edin artık...
öyleyse gaita tahlillerini kim yapıyor.
doktorları, hastadan muzdarip olduğu hastalığı sözlükten açıp okumasını isteyen bireylermiş gibi algılayan ve sıradan problemlere, tabiri caizse amele hastalığına sahip olduğunu kabullenemeyen varlıkların yakındığı problem. Herkes bilir ki bir doktora Boğazda yanma derseniz çat diye vokal kord disfonksiyonu gibi kulağa havalı gelen bir teşhis koyması gerekir, üşütmüşsün falan derse tukaka.
O degil de buyuk devlet hastanelerinde 1 gram kiymetiniz yok hastalar olarak, 2 dakika ayirsa doktor size sansli sayilirsiniz o derece.
Doktor badelemeyince yabancılayan yobaz beyanıdır.

Sen üfürükçüne devam et evladım, senin derdinin ilacı doktorlarda değil...

Diğer taraftan akp'nin hastalıklı eğitim politikaları bu neviden laflara haklılık payı vermiyor da değil. Hocası olmayan bir sürü sözde tıp fakültesi açtılar. Bu gidiş iyi gidiş değil...
Doktorların bir boktan anlamadığını düsünen ögretmenlere muayene olabilir zira o camia her seyden anlıyor.
Ya da direkt baytara gidin.
bu sadece doktorlarla değil, herhangi bir topluluktan birisi ile problem yaşadığınızda öfkenizi o kişiye değil de bütün bir topluluğa yansıtma huyunuzdan ne zaman vazgeçeceksiniz? herkes bir mi kardeşim?
Sırf para için gereksiz tahlil isterler ve insanıda korkuturlar.
ilaçla tedavi edilecek bir hastalığı ameliyat ederler.
insan kompleks ve karmaşık bir yapı. Herkes aynı olmaz. Bazı hastalıklar Onlarca tetkik ve tıbbi analizden sonra teşhis edilebilir. herkesin bünyesi vücud direnci de farklı. Tek bir doktor yada muayene sonucu bu durum bulunamayabilir. Ayrıca yeni hekim olmuş biriyle senelerini bu işe vermiş mütehassıs uzman hekimin bir olmayacağı da aşikar. Arada hekimoğlunu izleyin ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Öte yanda kolaycılığa kaçmak türk insanının en bariz özelliği. Hemen tak fişi bitir işi. Yok öyle bi dünya. Dert insanı uğraştırır. Genel geçer kuralların yanında Her hastalığın ve her hastanın ayrı bir Tedavisi vardır ve bu ciddi sabır mücadele isteyen zorlu bir süreçtir. Şifayı Aramak bulmak ise doktora ait değil hastaya aittir. Kurnazlara keselenmicen. Arayan bulur inleyen ölür..
doktorlar değil de siz mi anlıyorsunuz sanki senelerce bunun eğitimini görüyorlar yetmiyor saçma salak insanlarla uğraşıyorlar haklarını yemeyin. ha tamam bazıları da var ki doktorluğu zerre hak etmiyor ama öyleleri yüzünden genelleme yapıp doktorlara saydırmayın. her babayiğidin harcı değil doktorluk.
Adamlar 10 senelerini okumaya veriyorlar sırf bunun için bile saygı duymak lazım.
Doktorlar sadece insanlardan anlar. Tabii ki sizi anlamayacağız.
Hükümetin ve yancılarının, vaka sayılarının gizlenmesine tepki gösteren tabiplere savaş açması ve yerden yere vurmasıyla denk bir ifade. Yazık ülkenin geldiği bu noktaya. Hasta olsan, hastan olsa koşarak gittiğin dr a her türlü hakaret ve rezilliği yapabiliyorsan sana da yazıklar olsun.
bir doktor olarak şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki hastalar da genel olarak bir boktan anlamıyorlar. biz de sizin hakkınızda aynı şeyi düşünüyoruz *

ha hastanelerde yatacak yer yok. randevu almaya çalışsan bir bölüme aylarca alamıyorsun.bir boktan anlamıyoruz ama çalışmaktan götümüz başımız dağılıyor. gelmeseneze oğlum anlamıyorsak allah allah bi rahat bırakın bizi bak anlamıyoruz işte *
burada.benim bir arkadaşımın başına şu geldi, benim bir doktorla şöyle anım var deyip sonrasinda tüm doktorları kötüleyen genelleyen tüm arkadaşlar bana tek tek mesleklerini belirtsin her meslek grubuyla ilgili bir kötü anı anlatıp genelleyip bok atacağım eminim bunu yapabilirim.
Hastaların çoğu psikolojik danışmanlık almak için geldikleri için böyle düşünüyorlar. Oysa ki yanlış yerdeler. Kendini, kendi vücudunu, kaderini sevmeyen insanların kendinden kaçış yeri hastaneler olmamalı. Başka başka klinikler var bunun için. Yavrum gecenin bir yarısı sırtında battaniye ile acil acil dolaşiyorsun diye kimse sana psikoterapi yapmaz ya da sevgi göstermez. Zira onların daha önemli işleri var. Hayat kurtarmak gibi.
anlıyorlar, çok da güzel anlıyorlar ama artık bıktıkları için baştan savıyorlar.

artık ölüm göre göre yaşanacak ölümleri de durdurmuyorlar.
O nedenle aklı olan komaya girmeden doktora gitmez.
Halbu ki su tesisatçısı öyle mi? Borular komple değişecek der sorunu çözer…
önlerine düşmeyelim, yokluklarını görmeyelim. iyi ki varlar tüm sağlık ordusu çalışanları.
Bi de veteriner dene istersen.
acilde pratisyenler olur önemli olan kendinizi iyi ifade edebilmek vücudunuzu iyi tanımak.

ben hep başarılı geçer istediğim tedavi şeklini alırım.

onu da alırım
şunu da alırım
bunu da alırım.
bir kere adrenalin bile almıştım.

seni almak istemedim.