bugün

azlık çokluk görecelidir. türkiye ortalamasına göre çok rahmi koç'a göre az kazanıyorlar.ne diyelim.
milletvekillerinin herhangi bir eğitimleri olmadan ve herhangi bir iş yapmadan 7.000 tl aldıkları ülkede gördükleri ağır eğitim ve çalıştıkları tempo bakımından kesinlikle az kazanıyorlardır.
bill gates'i göz önünde bulundurursak bence de biraz haklılar.
emeklerine göre azdır ama çok da umurunda değildir kazandığı para. işini iyi yapmak daha mutlu eder onları.
işe başladıkları ilk yıllarda başlarına gelen durumdur. sonraları tecrübeleri arttıkça ve uzmanlığı aldıkça acısını fazlasıyla çıkarırlar da o yaşta gelen paranın içine edeyim. 45 yaşıma geldiğimde bok gibi param olsa nolacak.? (gerçi 45 yaşına gelip sap gibi kalmaktan her halükarda iyidir ama) para dediğin hayat çizgisinde belli bir oranda gelmeli.
doktorların az kazanması derken pardon, allah gözünüzü doyursun diyorum başka birşey demiyorum. doktoralı bir makine mühendisi ve akademisyenden en az üç kat fazla kazanan birisi az kazanıyorum diyorsa gelin aldığımız eğitimleri kapıştıralım, bildiğimiz yabancı dilleri ve diğer niteliklerimizi de kapıştıralım. bazı arkadaşlarımız tus diyorlar ben de onlara yüksek lisans ve doktora tezi diyorum, üstüne bir de yeterlilik sınavını ekliyorum. doktora yeterliliğide ancak çalışan bilir. şimdi diyeceksiniz biz sizden daha fazla okuduk diye hesaplayalım 4 sene lisans, 2 sene yüksek lisans ve 4 sene doktora olmak üzere en az 10 yıl (danışmanı izin verirse) yüksek öğrenim görüyor bir doktoralı mühendis ve bir uzman doktorun üçte birini kazanıyor, sabahtan akşama kadar kafa patlatıyor bu adam ülkesine birşeyler katmak için esas bizim isyan etmemiz lazım.
Pek çok esnafla kıyaslandığında gayet doğrudur.
ayda 450(icap acil hasta uzayan op. derken) saat çalışıp 5000 lira alan bir uzman hekim olarak hakkını almadığını düşünen hekimin serzenişidir. bir de üçte biri mesai ile yarısı kadar ücret alan meslek erbabı vardır onlara da şunu diyeceğim çekemeyenler b.k gibi para kazanıyorum * da siz doyun dedirten durum.

ya arkadaş kardeşim gibi sevdiğim adamı bıçakladılar. 4 aylık bebeği vardı. sen hala para diyosun. fiyatın ne söyle vereyim sus...

eksileyenlere edit: hesap numaranızı yollayın eğitim durumunuzu yazın ben ederinizi size gönderirim. ciğeriniz kaç para eder bilirim.
insan canına değer biçilemiyeceğine göre evet ne kadar verilirse verilsin az kazanıyordur. ha evet araba bozulur, hasat alınamaz dolu yağar, bina yıkılır fakat hepsi yerine konulur. ya insan hayatı ? o yerine gelir mi? şöyle anlatayım, doktorun biri arabası bozulunca tamire götürür, tamirci uzun bir uğraştan sonra arabayı kurtarır. doktor arabayı almaya geldiğinde tamirci yanına gelip "sende bende neredeyse aynı işi yapıyoruz sayılır, fakat sen benden çok alıyorsun.", doktor da tamirciye bakıp " ben motor çalışırken yapıyorum." der. velhasılı kelam kimseyi ezmeye çalıştığım yok, ama iş hayat kurtarmaksa eğer bırakın da o kadar da olsun.
Doktordan doktora degisir. Mesela aile hekimleri aldiklari parayi haketmiyorlar. Geçen gün bir ilaç almaya gittim. Bir cümle konusmadi ya. Ben anlattim ciktim. Gözleriyle isaret yapti sadece. böylelerinin disinda meslegini severek yapan doktor varsa maasi az derim ama hiç karsilasmadim henüz öyle bir doktorla.
çok üzücü. insanın morali bozuluyor gece gece. tüh tüh.
yaptıkları işin riski ve inceliği düşünülünce kesinlikle katıldığım önerme. ortalama yirmi bin lira kadar ellerine geçiyormuş. bahşiş parası kadar. yazık.
yapılan işin ciddiyeti ve riskine bakınca katıldığım tespit. 18 bin lira maaş mı olur. çerez parasına çalışıyoruz.
Tutulan nobetler almis oldugun.egitim stres uykusuz geceler tus vs ragmen alinan para ilkokul mezunu bos beles adamlara gore cok para cok.
az kazanıyorlar.Bu ülkede Tuğba Ekinciler,Bilal Erdoğanlar para içinde yüzerken doktorlar evet az kazanıyorlar.
ek iş olarak şarkıcılık yapabilirler. (bkz: ferhat göçer)
tabi canım kasaplar bile daha çok kazanıyo onlara sorsanız.
kime göre neye göre az olduğu tartışılır. ülke şartlarına göre iyi para kazanıldığı bir gerçek, ama o raddeye gelene kadar çektiği çileye ve aldığı büyük risklere göre oldukça az olduğu da aşikar.
türkiye gerçeğidir. mesleğe dönüş yapmak için bir hastaneye başvurdum şok oldum. yirmi bin lira net maaş diyor terbiyesiz. ee hasta başı ne alacağım hastadan tomografi istersem ne karım olacak dedim net maaş dedi. ahlak diye bir şey kalmamış. sen gel arabamı yıka ben sana vereyim aylık 20 bin lira.

doktorların zavallı duruma düşürülmesidir. tabi doktorların suratı asık olur. çerez parasına çalıştırıyorsunuz adamları köle gibi. cidden bak.
Görecelidir.

Ayrıca doktor olmak için önce motivasyon gerekir, para için yapıyorsan o mesleği ve sırf para için okumuşsan onca sene, evet kazandığın para bazılarının maaşının 5 mislisi olsa bile sana az gelir.