bugün

çıtını çıkarsaydı kaymalamlık/valilikten gelen soruşturmaya savunma yazmakla uğraşacaktı.

eskiden sınıf öğretmenimiz bize taşlı yüzükle girişirdi sesimiz çıkmazdı şimdi herkes bik bik.
ülkede hastalık çok baş gösterince en değerli şey doktorlar oluyor, amele değil be.
allahın ayısı ile uğraşmak istememiştir. ben olsam bende uğraşmam.
Amele diyerek söylenmek istenen hoş değildir.

Allah eksikliğini vermesin doktorların.

Şimdi konuşalım, doktorluk mesleği genellikle oturur halde yapılan ve bilişsel güç kullanmayı gerektiren bir meslektir.

insanla yakın ilişki kurulur yani bir doktor da yaklaşık olarak bir şoför kadar kişi ile muhatap olur.

Doktorun saygınlığı hastane içerisinde vardır, hastanede ziyaretçi konumunda olan hastanın ücreti mukabilinde hizmet veren doktora el pençe divan durması zorunlu değildir.

Hastanın 5 dakika geç hizmet alması bire bir doktor ile ilgiliyse rahatsızlığını söz ile belirtmesi olağandır.

Doktorluk mesleği üniversite giriş sınavında yüksek puan alan bazı kişilerin eğitim görmeleri sonucu elde ettikleri bir meslektir. Tercih etmiş ve sonuçlarının sorumluluğunu alabilecek kişilerdir.

Doktorlara amele denilmekle istenen şey bence doğru değildir. Doktor ya da hastane çalışanı çok kişi ile muhatap olsa da karşısındaki kişi hastadır ve ben, benim sağlığımı düşünerek hareket ederim kaç kişi ile ilgilenildiğini değil.