bugün

eğer, kamu kaynaklarını özel sektörde muayeneye aktarma gibi bir ibişlikle yapılacak olursa elbette doktor kaçışı da görülür ki, bu da mevcut hükümetin bir tarafına kaçış olur uyarısıyla desteklenebilir uygulamadır.
eğer tam olarak uygulanabilirse harika olacak olan olaydır. devlet hastanelerinde doktor kalmama gibi bir risk olsa da zaten 5 dk bile muayne etmeyip özel muaynehanesine çağıran doktordan ne fayda gelir. o doktor devlette kalsa ne olur kalmasa ne olur. en kötü ihtimal doktor açığı kapatılana kadar özel hastanelere sevk edilir. en azından hasta adam gibi muayne olur. özel hastanelere sevk zaten şu an başarı ile yapılıyor.
DEVLET HASTAnelerinin doktorsuz kalacagi gun gibi ortada olan, akp iktidarinin icraat planidir.

ustelik olay devlet hastanesinde doktorsuz kalmakla bitmiyecek , deli artis olacak ozel muayene ucretlerinde. olacak olan bu. hadi yemedik , icmedik gittik muayeneye tedavi olacaz. nasil olacagiz , adam "maas almiyorum , muayene ucretleri 150 yetele oldu" derse napacak bu insanlar?
devlet hastanelerinin doktorsuz kalma riski , mevcut muayenehanelerin tüm popülerliğinin kaynağının yine burası olmasından mütevellit çok azdır.

üçbeş emekliliği gelmiş hekimden başka kimse istifa etmeyecektir.

hem hekimlere saygıyı hem verimi artıracak bir uygulamadır.

edit: ulan altından bir liberallik, bir serbest piyasacılık çıkmaz da rezil olmayız inşallah, amin.
aslından habersiz yurdum insanının desteklediği yeniliktir. hiçbir temel hazırlanmadan , doktorlar devlet himayesinden atılmaktadır. muaynehane açan her doktora, bulunduğu şehre göre, yaklaşık 3000 haneye bakma zorunlulupu getirilmiş adına da aile hekimliği denilmiştir.
bu aile hekimlerinin maaşları 2 yıl boyunca imf tarafından ödenecektir. ancak sonra ne olacağına dair bir bilgi yoktur.bu maaş muaynehane giderleri de dahil olmak üzere 6 milyar olarak belirlenmiştir. doktorlar kendi sigortalarını kendileri yatıracaktır.
hastanede kalmayı tercih edenler ise toplum hekimi sıfatını lacak ve reçete yazma hakları olmayacaktır.il ve ilçlerde açık olduğunda devlet tarafından gösterilen yere geçici olarak gönderilebileceklerdir.
iyi birşeymiş gibi görünen bu değişiklik , devletin sağlık hizmeti de vermeyeceği anlamına gelmektedir.
kısaca insanlar artık sadece hastane kuyruklarında değil , muaynehane kuyruklarında da ölecektir.
hiçbir düzenleme yapılmamış , pratsiyen hekimlerin çoğu aile hekimi olarak çalıştırılmaya başlamıştır. kime muayne olmak zorunda bırakıldığınıza dikkat ediniz.
edit:iyice delirmişsiniz artık.kuzum ben senaryo yazmadım , olanı anlattım.hem kör hem sağır olmak isteyen garip insanlar güruhu.saf mısınız anlamadımki.
gerçekleşirse helal olsun diyeceğim ilk akp icraatı olacaktır.

edit: an itibariyle kıllanmaktayım;

(bkz: sağlık sisteminin özelleştirilmesi)
Sağlık Bakanlığı'nın yeni yasa tasarısıdır, doktorları tercih yapmaya zorlamaktadır: Kamuda görevli doktorlar ya tam gün hastanelerde ya da özel muayenehanelerinde çalışacaktır.
vatana millete hayırlı olsundur. hastanedeki doktorun "bi muayenehaneye uğra bakalım" deyip para sövüşlemesine sondur.

haber için: http://www.cnnturk.com/tu...ID=318&haberID=390157