1. 1.
  ''bu kez kesin çok şaşıracak, ne kadar ilginç bir vaka deyip sarılıp beni kutlayacak'' denilen doktorların, ''lan bu da hastalık mı şimdi, biz nelerini gördük,'' der gibi her şikayeti hafife almaları, çoğu örnekte dinlemeye bile değer bulmamaları, zavallı hastayı hayal kırıklığına uğratmaktan hiç çekinmemeleri, duyarsızlık.
  6 ... yagmurbesleyen
 2. 2.
  Bize muazzam acı veren hastalık ve operasyonlara "Bunda bir şey yok ki" diyen doktor psikolojisidir. "Biz ölek o zaman" diyesi gelir insanın.
  1 ... illuvatar
 3. 3.
  hasta psikolojisi. doktorlar her hastasını önemser ama ciddi olmayan durumlarda hastaya bunu hissettiremeyebilirler. bunun nedenide yoğunluktur. ama o hastalar illa hastalığını doktora beğendirmek iin abartır eksik bilgi verir hatta yalan söyler ve doktorun işini zorlaştırır. hasta milleti size sesleniyorum tüm hastalıklarınızı beğeniyoruz. lütfen doktorunuza yardımcı olunuz o size en kısa zamanda yardım edebilsin.
  doktorların hastalık beğenmesi beğenmemesi gibi saçma bir olasılık üzerine önerme.
  -1 ... truvaefes2
 4. 4.
  kanser hariç doğru tespit.
  1 ... sakin ve sampiyon
 5. 5.
  - ben fıtık olamam reflü lupus multipl skleroz olsun yütfen yütfen.
  + sus pzevenk sen fıtıksın kaynında da var.
  2 -1 ... kromozomcusizofren
 6. 6.
  Bir günde milyon tane hastaya bakması gereken, ülkesinde hastanenin 10 katı kadar camii bulunan, sürekli baskı uygulanan bir meslek grubuna sahip insanlara yönelik yapılmış haksız eleştiridir.
  2 -1 ... birtuhafruhhali
 7. 7.
  doktorların kaşarlanmış olmasından dolayıdır.
  ... sakin ve sampiyon