1. 1.
    Bel ağrısı rahatsızlığı ile doktora gittim. Bana 3 tane ilaç ve bir de krem verdi. Egzersiz yapma, sürekli yatmaya çalış, kendini zorlama dedi. ilaçları içtim, bir hafta geçti ama ağrım geçmedi. Tekrar doktora gittim. Önceki doktor yokmuş, başka bir doktora yönlendirdiler. Bu seferki doktor ilaçları kesti ve egzersiz yapmamı istedi. Öbür doktorun kesinlikle belini hareket ettirme dediğini söylediğim zaman o doktora verip veriştirdi. iki doktor da bana güven vermedi. Üçüncü bir doktora gittim. O da muayene edip bel fıtığı olduğumu söyleyip fizik tedavisi olmam gerektiğini söyledi. Buna da inanmadım. Büyük bir hastaneye gittim. Orada mr çektiler ve bel fıtığının olmadığını, bel kaslarının gerildiğini söyleyip bana bir iğne yaptılar. iğne biraz rahatlattı ama iki gün sonra yine aynı oldum.
    En sonunda bir arkadaşım hamama gitmemi ve sırtıma hafif bir masaj yaptırmamı söyledi. Hamama gidip sıkıntımı hamamcıya söyledim. O da önce sauna, sonra buhar banyosunda 15'er dakika bekletti. Sonra 15 dakika hafif bir masaj yaptıktan sonra sırtımda ağrıdan eser kalmadı.
    Doktorlara Bir sürü para döktük, bir o kadar da ssk'dan para tahsil ettiler ama bizim derdimizi anlayan ve şifa veren bir doktor bulamadık. derdimizin dermanını gariban bir tellağın elinden bulduk.
    12 -3 ... huzuru kendi icinde bulan adam
  2. 2.
    gelecek teknolojide (çok da uzak değil) ön muayene ve hastalık teşhisinin yapay zeka ile yapılacağı için bu durumun önüne geçileceğini düşündüğüm manzaradır.
    1 ... bilginturk
  3. 3.
    Aslında ilk akla gelen ilk gittiğin doktorun düşündüğü kas spazmı zorlamaya bağlı. Verdiği tedavi doğru. Bir haftada geçmesi lazım geçmemiş bel fıtığı mı acaba demişler mr çekmişler değilmiş. ilk doktorun tanısı doğru geçerdi iki üç haftaya zaten sıcak faydalı hamamdan fayda bulman normal. Burda sadece ikinci gittiğin doktor yanlış düşülmüş.
    1 ... tatardoktor
  4. 4.
    bazen gerçekten bokunu çıkarırlar.

kendi kendime endoskopi yaptırıp ülser olduğumu keşfedene kadar gittiğim doktorlar antidepresan mı vermedi, bel fıtığı mı demedi, anksiyete mi demedi.

kusura bakma da dahiliye doktoruysan en azından fikir olarak bu semptomların ülserden kaynaklandığını düşünmen gerekir.

ben kazara sırt ağrılarının yüzde 80 i mide kaynaklıdır diye bir bilgiyi internetten öğrenip kendi kendime endoskopi yaptırmamalıyım.
    4 -1 ... raduyev
  5. 5.
    onların da insan olduğunu, makine olmadığını gösteren durum. ancak bazı insanlar doktorları çok zeki, unutmayan, yanlış yapmayan insanlar sanıyor ve onlar karşısında kendilerini küçümsüyorlar. kardeşim de böyle zannediyor. onun gibi salaklar doktora gidip yanlışlıkla bir kolu kesilmiş olarak çıkıyorlar işte.
    1 ... anambunelan