1. 1.
  doktor onlugunun kacinilmaz bir sonucudur. zaten universiteye giris puanlarindan bile belli, ne puani alirsan al, illaki bir muhendislik tutturursun ama tip oyle mi, degil. ayrica doktor arabasi diye bir sey de var, gerek camda duran tip isareti yapistirmasi olsun, gerek plakanin dr olmasi olsun, tam karizma. sonra, arkadas toplantilarinda kimse muhendise bir sey sormaz, ama doktor oyle mi? herkes ay suram agriyor bi bakiver, yok bogrume bicak gibi bir agri saplanti sebebi ne, diyerekten doktoru kusatmaya alirlar.
  5 -6 ... alp nbr ben seval telim ayni
 2. 2.
  (bkz: muhendislik ogrencisi olmaktan sogutan basliklar)
  4 -2 ... alp nbr ben seval telim ayni
 3. 3.
  odtü'de elektrik elektronik mühendisliği okuyan biri tıp öğrencisinden daha karizmatik olabilir.
  not:tıp öğrencisiyim.
  5 -2 ... birinin hayati
 4. 4.
  (bkz: sonradan görme olmadığına şükrettiren başlıklar)
  6 ... cool cocuk
 5. 5.
  Tıp öğrencilerinin aslında tip öğrencisi olmalarının sonucudur.

  Mühendislikte yok böyle birşey yazık bize.

  Not:Jigoloyum
  5 -1 ... azimkarane
 6. 6.
  keramet önlükteyse en karizmatikler sırası:
  1-kasaplar
  2-berberler
  3-doktorlar
  6 ... kafasibozukaskmektubu
 7. 7.
  kişiye göre değişen bir tartışma. aslında her mesleğe ihtiyaç var, bunu bir anlasak... doktor, mühendisin planlarını çizdiği hastanede hizmet verecek. birbirleri olmadan yapamazlar aslında. bunları bir öğretmen yetiştirecek... diye gider. her meslek çok değerli bence, hepsine de ihtiyaç var. ama doktorlar birazcık daha karizmatik mühendislere göre o kadar. o da bir anda hayat kurtarabildikleri için.
  2 ... alev alev
 8. 8.
  mekandan kaynaklanan olaydır.

  o gün inşaat mühendisi çok haşindi. karizması ile bütün ameleleri etkilemişti. usta başılar ağzından çıkacak emirleri can kulağı ile dinliyorlardı ki tavandan inen toz mühendisin tüm karizmasını yok etti.

  oysa doktor öyle mi?

  genç doktor sabah hasteneye giriş yaptı. kapıda karşılaştığı hemşireye bir tebessüm hediye ettikten sonra tıp fakültesinden arkadaşı funda nın yanına uğradı. muzlu sütlerini yudumlarken ne kadar da mutluydular..ta ki sarışın hemşire "doktor bey" hastanız var deyinceye kadar. telaşla toparlanıp hastanın bulunduğu odaya gitti. bir de kimi görsün "az mısın çok musun" yarışması için türkiye ye gelen adrina lima karşısında boylu boyunca yatmakta. hemen tedaviye başladı tabi.**
  ... mashadov
 9. 9.
  (bkz: t cetveli vs beyaz önlük)
  1 ... ali ekber rodos
 10. 10.
  sihir ne tıpta, ne de mühendislikte, mağrifet kaportada.
  kaporta sağlam olacak ki, meslek karizmayı tamamlasın.
  4 ... benisizdelirttiniz