1. 1.
    sadece benim farkına vardığım tespit gibi tespittir.
    tamam doktorluk kutsal bi meslek diyoruz ama şöyle de bir şey var.

elin garibanı aniden fenalık geçirse, kalbi dursa 5-10 dakika(belki daha az) kalp masajı yapıyorlar canlanmadın mı ex oluyorsun.

bi tane ünlünün başına gelince böyle bi olay(ki gelmişti şu an hangi ünlü bilemedim) tam 3 saat kalp masajı yapmışlar.

insan şaşırıyor.
    onlarınki can da bizimki patlıcan mı yane?

yemin ediyorum şu dünyada paran yoksa ölmeye mahkumsun.
    16 -10 ... hislibiri
  2. 2.
    senin gibi fukaralar için kaç kez saatlerce cpr yaptık ama eşek ne anlar hoş laftan.
    11 -10 ... abhartach lynch
  3. 3.
    ibrahim tatlıses kafadan vurulduğunda devlet hastanesine gitseydi bugün muhtemelen yaşamıyordu ama ne yaptılar acıbadem hastanesine götürdüler ve bugün hem yaşıyor hemde minimum sekelle hayatına devam ediyor.

hayatın kuralı bu;
    (bkz: paran varsa yancıkta sikin oynar amcıkta)
    3 -5 ... ecinni
  4. 4.
    zengin bir ünlü olmadığım halde 40 gün yoğun bakımda 30 gün solunum cihazında kalmış biri olarak yok öyle bir şey diyebilirim.

en azından hastanede yattığım 2007 senesi için.
    11 -1 ... kazangap
  5. 5.
    Devlet Hastanelerinde daha çok kıyafete göre muamele görürsün.
    Özel hastanelerde ne olursan ol iyi muamele görürsün.
    4 -2 ... motherist
  6. 6.
    Doktorlar kişiye göre değil parana göre muamele yaparlar. Nitekim Allah ağır bir hastalığı olanı devlet hastanesine düşürmesin. Parası yoksa da ağır bir hastalık vermesin. Devlet standart efendim nerede iş bilmeyen doktor var toplanmış. Tek yaptıkları al şu ilaçları kullan gel başka bir şey yok.

Midem ağrıyor diyorsun hemen bir mide koruyucu yazıyor gönderiyor. Eee mübarek sebebi ne bu ağrının? Sebep bilmeden sonuca nasıl gidiyorsun? Devlet hastanesinde bir kaç doktorla tartıştım bu yüzden. Sonra diyorlar sen psikiyatriye git.
    1 -3 ... beyaz baretli mehmet aga
  7. 7.
    insanlığın doğasında olan bir durum: saygınlık, güç, para vs gibi kavramlar toplumdaki yerimizi belirler, ve toplum bu seviyeye göre insana davranır. Yanlış mı ? evet. Devlet hastanesinde olması yanlış mı ? evet.
    1 ... baybakkal
  8. 8.
    sadece doktorların yaptığı muamele değildir. ülkede güce/paraya tapmak öyle normalleşti ki varlık göstergesi eşyalara sahip olanlar direk tüm ilişkilerinde/işlerinde kolaylık yaşıyor.

göreceli fakat gelişmiş toplumlarda bilgiye/birikime önem verilirken, bizde hala mağara adamları gibi kimin daha çok yiyeceği/malı/mülkü varsa ona önem veriyoruz.
    1 ... duz adam sami
  9. 9.
    Nesine şaşırdın aq. Tezgahtarından doktoruna kadar aynı. Birgün parlak bir takım elbise giy çık dolaş, birgün de tıraşsız rüküş çık dolaş zaten kabak gibi ortaya çıkıyor mesele.
    1 -1 ... mahmut sezar
  10. 10.
    Sağlık sektörü günümüzde bir "ticaret" haline gelmiştir. Anlaştığı ilaçları yazan doktorlar dahi bulunur. Onun dışında bir devlet memuru olan doktoru gözlemleyin. Hastalara rastgele davranıp istediği muameleyi yaparken onu özel hastaneye alıp koyun hemen değişir iyi davranmaya başlarlar herkese. Orada iyi davranabilen kişi diğerinde de aynı hal ve tavırları sergileyebilir ama insanlar bunun yerine ya onlara da hak vermek gerekir yoruluyorlar gibi şeyler söylerler. Peki özelde yorulmayan bu doktorumuz nasıl olur da sadece devlette yorulur düşünmek lazım.

Sağlıkta böyle ticarileşme devam ettiği ve düzenlemeler yapılmadığı denetim altına alınmadığı müddetçe doktorlar da ülkenin sağlık sektörünün bir bakıma mafyası olarak yerini alırlar.
    1 -1 ... keyf kahyasi