1. 1.
    öğretmenlerin yazıcıdan proje/performans ödevi yazdıran öğrenciye olan alerjisi gibi bi'şey. Evet.
    11 -7 ... netbirisi
  2. 2.
    kuyumcuların 'internette altın bu kadar' alerjisiyle aynı.
    7 -4 ... anto
  3. 3.
    internetten araştır diyen doktorla tanışmamışsınız henüz.

o eskidendi.
    1 -1 ... nanautzin
  4. 4.
    evet allerjim var amınakoyum. mesnetsiz gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan şeyleri dinlemekten sıkıldım çünkü. yoksa sikimde mi, tedavi etsin dursun kendini. vicdan işte.. naparsın. bir çoğu ile aramda geçen diyalog;

hasta: hocam antibiyotikler zararlıymış.

ben: neden dolayı

hasta: zararlı diyorlar hocam.

ben: iyi de neden?!

hasta: error!?!!?

çocuğu için antibiyotik lazımken kullanmayan anne, çocuğu allah korusun menenjit olunca bunun vebalini ödeyebilecek mi acaba.

ha unutmadan, doktor gerektiğinde nasıl kaynak kitaptan bakıyorsa, interneti de bir kaynak olarak kullanabilir. en basitinden pozoloji için kullanır ki bu da çok doğaldır. ama sen bakma arkadaşım. bakınca burnun tıkansa nazofarinks kanseri mi olmuşum diye geliyorsun çünkü.
    12 -13 ... melikbaybars
  5. 5.
    Bizim asm doktoruna gidince google bakalım diyor.
    2 ... 1453ek
  6. 6.
    Yerden göğe kadar haklı alerjidir.

Bakteriyel, viral, fungal, genetik, çevresel falan feşmekân tonla hastalık var. Bunların pek çoğu motamot aynı semptomları gösteriyor. Sıradan bir beslenme yetersizliği de olabilir, lösemi de. Sıradan bir grip de olabilir, HIV de.

Sen bunlara bakıp bir şeyler bulduğunu sanıyorsun ama onlar tahlil ve görüntülemelerle doğrusunu buluyorlar. Sen internetten kendine hastalık beğenince doktora direnmeye başlıyorsun.

Sorun da bundan kaynaklanıyor zaten.
    5 -1 ... sadaeke
  7. 7.
    olmaması gereken alerjidir. Bilinçli hasta her zaman daha iyidir bence. Sonuçta "şuram ağrıyor" diyip tüm miğde bölgesini ya da sırt bölgesini gösteren var ya da "şurası ağrıyor, araştırdığıma göre şu olabilirmiş" demek var. Bununla alakalı bir fıkra var :

Temel bir gün hastaneye gitmiş, doktara "her yerim ağrıyor, nereme dokunsam ağrıyor" demiş. Doktor şaşırmış, incelemiş temel'i. Temel'in neresine dokunsa temel uyy uyy diye bağırıyormuş. En son artık doktor pes edecekken bir de bakmış ki temel'in parmağı kırıkmış ve o yüzden neresine dokunsa ağrıyormuş * *

edit : Tabii ki de ben buldum şuymuş diyip diretme saçmalığına girmemek lazım ama en azından tetkikleri hızlandırmak açısından bir fikir sahibi olup gitmesi hastanın iyi olabilir.
    7 -1 ... erised
  8. 8.
    hiçbir şeye benzemez bu çünkü doktor o hastanın sağlığından sorumludur. her doktor hisseder mi bu sorumluluğu bilmem ama bu sorumluluğun farkında olan bir doktor hastaya yanlış bilgi vermekten imtina eder. ve internet denen alemde 1 doğru bilgiye 5 hatta 10 yanlış bilgi denk gelir özellikle sağlık sitelerinde. sadece ''tıklanma'' ve reklam amacı için yayın yapan bu siteler zaten bir şey üretmez başka bir sitedeki yazıyı kopyalayıp yapıştırır. bir iki etiketleme ile hop ''tık'' sayısı artar. amaç budur zaten, reklam almaktır. doktor hiç yoksa 7-8 yıl sağlık eğitimi almış yine de yetmemiş devam ediyor eğitimine, doçentlik vs. ama sen çık karşısına ''ben internetten araştırdım şu aslında şöyleymiş'' de. saçmalık bence. doktora güvenmeyen başka bir doktora gitsin ama internetin yalanlarına kanmayın.internetten araba parçası araştırın şal eldiven ayakkabı deodorant vs. araştırın ama sağlığı araştırmayın. hiçbir şeyiniz yokken bile kendinizi çok ağır hasta sanarsınız. bu tecrübe ile sabit dostça bir tavsiyedir.
    2 -2 ... orestias
  9. 9.
    Siz beni s*klemiyormusunuz alerjisi.
    -1 ... kahhar
  10. 10.
    Sevgili egolu doktor. Ben lanet olası muayenehanene sigortaya ödediğim primler karşılığı ödenen para ile ücretli olarak geliyorum.
    Babanın dükkanında oturmuyorsun, babanın hayrına da çalışmıyor maaş alıyorsun.

Özetle skerim tribini.
    4 -5 ... insectoidzz