1. 1.
  Kendileriyle evlenecek başka bir deli bulamadıkları içindir.
  7 -2 ... tenete
 2. 2.
  herkesi beğenmezler de ondan.
  5 -3 ... tarihcix
 3. 3.
  Çünkü doktorluk, öğrencilik ve iş hayatı en yoğun mesleklerden biri. Üniversitede ve çalıştığı hastanede günün büyük bir bölümünde kendi mesleğine sahip insanlarla muhattaplar geri kalan vakitlerde de toplumdan izole bir şekilde çok okuyup kendilerini geliştirmekle meşguller. Zaten çoğu tıp fakültesi son sınıfta nişanlanır mecburi ataması yapılmadan evlenir.
  12 -4 ... beyazimsi gri
 4. 4.
  paraylada alakalı olabilecek durumdur.

  doktor kadının kendinden az para kazanan erkekle evlendiği ben hiç görmedim mesela.

  doktorlardan fazla para alanda ülkede çok insan yok.

  bu da bir sebep olabilir.
  1 -5 ... we did it
 5. 5.
  Hayatlarının yoğunluk ve stresinden dolayı ancak birbirlerini anladıkları içindir.
  2 ... il dentisto
 6. 5.
  Günde 100 hasta bakıp eve gelmek, acil servis nöbetlerinde 500lere çıkan hasta sayısı ve 24 saat eve gelmemek , ertesi gün gelince pert olmak, icap nöbetlerinde şehri terk edememek, adli tıp nöbetlerinde cinayet vs. Durumlarda gece vakti ölüm raporu vermeye gitmek, haftasonu dahil heran acil ameliyata çağrılmak , planlı ameliyat günlerinde cep telefonuna hiç bakmamak, hangi branş olursa olsun saate bakmadan cepten arayan hastalara cevap yetiştirmek. Sence eşi doktor olmazsa kim bunlara anlayış gösterir?
  8 ... bendoktordegilimhekimim
 7. 6.
  doktora vermek şart olduğundandır.
  1 -3 ... teflon
 8. 7.
  Bunlar hep egodan. Evet bence Türkiyede ki doktorlar aşırı egoist. Bunları Rusyada ki doktorların içler acısı durumunu hatırlatmak ve egolarına engel olmalarını tavsiye etmek isterim.
  2 -4 ... spoofer
 9. 8.
  Uyumlu bir evlilik olabileceği ihtimali yüzünden olabilir.
  Yoğun çalışma saatlerine, gece yarısı bile aranan telefonlara, hızlı ve yorucu tempoya uyum gösterip, anlayış gösterebilecek meslektaşlarıyla evlenmeleri isabetli bir karardır.
  Birbirini anlamak adına, mantıklı harekettir.
  4 ... zeytinyagli dolma kalem
 10. 9.
  kendilerine en yakın sosyal statüye sahip insanlar yine kendileridir çünkü. . doktorluk sosyal statü kurumunun bugu gibi bi şey. az kazandığı mesleklerden bile saygın.
  1 ... revy