1. 1.
    sen ne boktan anlıyorsun? dediğim durumdur.

doktorun da iyisi vardır kötüsü vardır, insanın futbolcunun çöpçünün olduğu gibi.

bugün de çok harcadım trollere vakit galiba. neyse daha yazmayacağım bugün
    15 -13 ... kebap pasa
  2. 2.
    yüksek ücretli cerrahlar haricinde bir realite. tahlil sonucuna bakıp ilaç yazıyorlar. internete girebilen herkes bunu yapar.

sikikler.
    5 -10 ... david addison
  3. 3.
    Psikiyatristler için kesinlikle geçerli durum.
    12 -3 ... morvempayr
  4. 4.
    batı tıbbı öğretisi ile yetiştirilmiş tıp doktorları için bir gerçekliktir. sonradan kendini geliştirip az doğu tıbbı ile tanışanlar müstesna.
    3 -8 ... hippopotomonstrosesquipedalian
  5. 5.
    Doktorlar bilmedikleri hastalıklara bilmedikleri ilaçları yazan steteskoplu(umarım doğru yazdım)sapıklardır.
    1 -6 ... nihilistefan
  6. 6.
    Anlamaz değiller onlarla diyalog kuramayan bizlerin sorunu.
    Ben hiç bilmiyorum ki bir doktorun bana lolo yaptığını. Adam akıllı sorun onlar zaten dönüyorlar. Cevaplamazsa çıkın bir üst merciye basın şikayeti.
    2 -1 ... las amores son mentiras
  7. 6.
    Önceden doktora gittiğimizde en azından muayene ederdi, şimdi çoğu doktor neyin var deyip direk tahlil almaya gönderiyor. Karşıdan izleyerek tedavi etme süreci başladı. Piyasada bulunan ilaçların çoğuda ticari amaçlı olduğu ortada.
    1 ... bittercoffee
  8. 7.
    veteriner yerine doktora giden et bütünü tespiti.
    4 -3 ... okati
  9. 8.
    Aslında bazı devlet doktorları bir boktan anlamıyorlar. Anlasalar bile uğraşmadan geçiştiriyorlar.
    11 -4 ... sabahmavisi
  10. 9.
    Kötü doktorda var , işini sadece para için yapan da var. Mesela adam üniversitede profesör ama muayenehanesine çağırıyor 300 - 500 lira arası bir para alıyor o gün. Sonra ameliyat edeceği bir şey varsa
    5.000 ila 10.000 arası para istiyor. Ve normalde bunlar yasak. Hasta zaten canının derdiyle uğraştığı için , çıkıp gidiyor. Şikayet etmek aklına bile gelmiyor kimsenin.

Öte yandan harika doktorlar gördüm. Ilaç vermemeye çalışanlar da oldu.
    Öte yanda onların işi de zor.
    Ben sadece bazı doktorlardaki " çok zengin olmalıyım , en çok parayı ben kazanmalıyım " egosuna gıcık oluyorum. Para hırsı olmamalı bir doktorda. Yüzlerce kere hipokrat yeminini falan takmayan doktora sahit oldum. Mesela bir doktor hasta bıçak parası vermedi diye , fıtık ameliyatında iltihabı çeken bir hortumu hemen erkenden çıkarmış. Kasıtlı yapmış bunu. Adam 6 ay yattı. Sürekli de iltihapla uğraştılar. Ama kötü doktorlar yüzünden genelleme yapmak hoş değil. Aralarında öyle harika insanlar var ki.
    4 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli