bugün

Kendileriyle evlenecek başka bir deli bulamadıkları içindir.
herkesi beğenmezler de ondan.
Çünkü doktorluk, öğrencilik ve iş hayatı en yoğun mesleklerden biri. Üniversitede ve çalıştığı hastanede günün büyük bir bölümünde kendi mesleğine sahip insanlarla muhattaplar geri kalan vakitlerde de toplumdan izole bir şekilde çok okuyup kendilerini geliştirmekle meşguller. Zaten çoğu tıp fakültesi son sınıfta nişanlanır mecburi ataması yapılmadan evlenir.
paraylada alakalı olabilecek durumdur.

doktor kadının kendinden az para kazanan erkekle evlendiği ben hiç görmedim mesela.

doktorlardan fazla para alanda ülkede çok insan yok.

bu da bir sebep olabilir.
Hayatlarının yoğunluk ve stresinden dolayı ancak birbirlerini anladıkları içindir.
içerik bulunamadı.
doktora vermek şart olduğundandır.
Bunlar hep egodan. Evet bence Türkiyede ki doktorlar aşırı egoist. Bunları Rusyada ki doktorların içler acısı durumunu hatırlatmak ve egolarına engel olmalarını tavsiye etmek isterim.
Uyumlu bir evlilik olabileceği ihtimali yüzünden olabilir.
Yoğun çalışma saatlerine, gece yarısı bile aranan telefonlara, hızlı ve yorucu tempoya uyum gösterip, anlayış gösterebilecek meslektaşlarıyla evlenmeleri isabetli bir karardır.
Birbirini anlamak adına, mantıklı harekettir.
Genelde kadın doktorların tercihidir.

Düşünsene kadın minimum 10 bin lira maaş alıyor haliyle kendisinden daha az maaş alan bi erkekle evlemez Statü gereği.
Abartmayın, bu şeye benziyor

(bkz: öğretmenin öğretmenle evlenmesi)
Çalışma saatlerine saygı duyabilecekleri ve birbirlerinin halinden anlayacakları için doğru bir tespit olabilir.
Yazık günah.
Biz bu tezi çürütelim demiştik.

Kısmet belki olur.
Doğaldan da doğal. Sadece şu içinde bulunduğumuz süreçle değerlendirmiyorum. Ancak, meslek hayatlarının yoğun kısmını hastanelerde geçirir kendileri. Doğal olarak gün boyu hasta ve diğer doktorlar ile muhatap olurlar. Bu genelleme de ilişki doğması muhtemel. Hayata bakış açıları benzer netice de.
doktorum ama bir doktorla evlenmem mükemmel bir hatun değilse.

hastalarla uğraşmaktan ve yorgunluktan bana ilgi gösteremeyecek biriyle olmaz.
Yoğun çalışma temposundan pek dışarı çıkıp sosyalleşmeye hem zamanları hem mecalleri kalmıyor.
Allah hepsinin yardımcısı olsun inşallah.
Bu konuda mühendis-öğretmen zirveyi zorlar.