bugün

Kafasız hastaları yola getirmek için kullandıkları haktır. Ben günde beş hasta azarlamadan kendime gelemiyorum.
bazı doktorların gereksiz yere yaparlar ayarı da yerler üniverste hocalrımdan biridir çok da iyi bir insandır tedavisinin yapıldığı departmanda senin tedavin burada yapılmaz diyerek ne cahil adamsın laftan anlamıyorsun diyerek azarlayan doktora . sen donla gezerken ben birmingham üniverstesinde araştırma görevlisiydim ayarını verip çıkmıştır.
şiddet elbette savunulacak birşey değil ama hasta azarlıyorsan, yarın bir gün dayak yemeye hazırlıklı olman lazım.
böyle keserler boğazınızı. akıllanmıyor larda keratalar.
hasta ulan hasta. bak adı üstünde hasta. zaten insan hastayken normal değildir fakat ruh hastası psikopat doktorlar yüzünden daha da kötü olmakta ve insan artık hastanelerden tiksinmektedir. kendinde bu hakkı var sanan doktor görünümlü diplomalı ruh hastaları evvela kendilerini tedavi etmelilerdir.
gerçekten orantısız bir zeka olduğunu düşünmekteyim.
olmayan haktır.
özetlemek gerekirse (bkz: okumanın akla faydası yok)
insanlarla muhatap olunan her meslekte bir süre sonra insanlara tahammülünüz kalmıyor.

yoruluyorsunuz artık laf anlatmaktan. iyi niyetle yaklaşıyorsunuz bu yaklaşımınızı kullanmaya çalışıyorlar.

bu nedenle doktorları çok iyi anlıyorum. bu aslında toplumun yarattığı bir olay.

toplum saygılı olacak ki doktordan saygı beklesin.

toplum olarak düzelmemiz gerekiyor.
Bilinçli davranıldığı sürece karşılaşılmayacak durum.

8 yaşımdan beri göğüs kanseri olan annem ile hastanelerde bir oraya bir buraya sürüklenip durmuşumdur. Bir sürü ipe sapa gelmez tipler o kadar çok saçma sapan polemiklere giriyor ki doktorlar ile görmelisiniz. yapılması gereken tek şey doktorların söylediklerini harfiyen yerine getirmek. 2008 yılından 2009 yılının kasım ayına kadar hastane de annem ile beraber yattım kalktım. sağolsunlar tüm doktor ve hemşireler ellerinden gelen tüm yardımları yaptılar. 2007 yılının sonlarına doğru artık tamam kesin kaybediyorum annemi dediğim zamanlarda 1 buçuk sene daha yaşattılar. 2009 yılında hayatını kaybetti ve o günden beridir hastaneye adımımı atmıyorum.

yapılması gereken tek şey doktorların söylediklerini anlayıp harfiyen yerine getirmek.

Bir de adam olun da ninelerinizi, dedelerinizi, anne ve babalarınızın kolundan tutup doktora siz götürün. Bu insanlar yaşlı insanlar elbet anlayamayacaklardır. siz göz kulak olacaksınız onlara. Ayrıca manevi anlamda onları motive etmekte sizlerin elinde. duyarlı olun biraz.
Yoktur öyle bi şey. Maaşını ben veriyorum pezevenk zevkine mi bakıyorsun bana? Dedirtir.
doveriz olur biter aq ne konustunuz.
valla ne yalan söyleyeyim, doktor olsam ben de bizim gibi hastaları azarlardım. doktorun tavsiyesini uygulamaya dökmüyoruz ardından da doktora kızıyoruz "neden iyileşemedim" diye. saçma sapan ilaçları sırf evde bulunsun diye gereksizce yazdırıyoruz. bi ton böyle örnek var. doktora işini öğreten mi dersin, kafasına göre doktorluk yapıp kendini saçma sapan ilaçlara boğan mı dersin.. karısını doktora göstermeden onu iyileştirmesini bekleyen kocaları falan saymıyorum bile. her türlü manyaklığı yapıyoruz, sonra doktor bizi azarlamasın istiyoruz. (bkz: öyle göte böyle yarrak)
yoktur. alışıp her gelene artistlik yapıyorlar sonra, bununla kalmıyor hademesine kadar herkes hastalara koyun muamelesi yapıyor.

bizim insan her yerde dingil. o zaman bakkal da müşteriye bağırsın, öğretmen de öğrenciyi pataklasın, şoför yolcuya sövsün? bu nasıl bir düşünce tarzı mk.
hastaların doktor dövme hakkı kazanmasına yol açar.
yoktur. Tek zor iş onlarınki değil. gelişmiş ülkeler diye iç çekiyorum böyle insan dışı muamele haberleri görünce.
Adamın götünden steril olmayan enjektörle 20 cc kan numunesi alırım.

edit: doktorcuklar eksilemiş. gelsinler yüz yüze konuşalım bu mevzuyu.
Özel hastanede başınıza gelmez.

Yani herşey devlet ile muhattap olmak ile alakalı...
Göz doktoruna giden hastaya görmediği için kızan doktordur.o kadar yıl okumuşsun doktor olmuşsun ama insan olamamışsın dedirtir insana.
Dün gördüm , bisikletten düşen çocuğun omzu kırılmıştı , ambulansla gelen ekip , neresi küçüğüm neresi acıyor dedikçe , dokunmaaaaaa diye bağırıyordu veled , doktor buna bir bağırdı neresiiiiii diye çocuk hemen kıvama geldi ve acıyan yeri gösterdi. Doktorlarda gerekli müdahaleyi yaptılar .

Yani demem o ki bağırsın arkadaş , evhamlı hasta kendi evhamı yüzünden ya ölür ya sakat kalır bu şartlarda .
beni dinlemiyorsun diye azarlamıştı bir tanesi.
nedense bozulmadım pek, doktor diye heralde.
ÖYLE DOKTORU ŞEY ETEME HAKKINI KENDiNDE GÖREN TERBiYESiZ HASTALAR VAR BiR DE. SONRA DA DiYORLAR Ki EFENDiME SÖYLEYEYiM DOKTORLARI NiYE DÖVÜYORSUNUZ?
Ezik büzük adamsan ses etmezsin. O doktoru öperler. Evet.
sırada araya kaynamak isteyen ya da hakkı olmayan işlemi talep eden, ya da sadece kendini düşünen, ya da kahve muhabbeti eder gibi seviyeyi düşüren tipleri uyarırım, bazen çıkıştığım olur.
bazen bana yalan söylüyorlar, ama 2. dakkada yalanlarını ortaya çıkarıyorum söyleyenlerin. bunlar hoş şeyler değil.
bir defasında bir baba çocuğun ilacını yazdırmaya geldi. ben de çocuğunu neden getirmediğini sordum. yazmayacak mısın dedi. hayır yazmıyorum dedim. ayağa kalktı terbiyesiz herif dedi ve kapıyı vurup çıktı gitti. merak ettiğim terbiyesizin kim olduğu.

maalesef insanlarımız tahammülsüz. freudun ilkesine göre tıpkı beş yaşındaki bir çocuk gibi şimdi ve burada ilkesine göre çalışıyorlar. eğitilmemişi çok, hoş eğitim görmüşü de apayrı bir kara cahil.

azarlama mevzuna gelirsek kimsenin kimse üzerinde böyle bir hakkı yok.

edit: üstteki yazarın dediği gibi başlık son derece manipülatif ve provakatif. bu gaza getiren başlığı açanlara ne diyim, umarım kininizde boğulursunuz. bazı aptallar bu başlığı görüp aile hekimini dövmeye heves edecek maalesef.
bazen buna hakları vardır.
güncel Önemli Başlıklar