1. 1.
  doktora güvenmek demek, hastalığa karşı tedaviye 1-0 önde başlamak demektir.
  öyle bir doktordur ki, dizleriniz ve sesiniz titreyerek gittiğinizde, hastalıktan korkunuzdan ödünüz patladığında bile insani yönünü tıp eğitiminin üzerine ekleyerek müthiş bir sentez yapar ve gerek ses tonuyla gerekse vurgularıyla sizi sakinleştirmeye çalışır.
  öyle bir doktordur ki önceden 10 kere anlattığınızı siz 11.kez ona yine anlatırken o, usanmadan, bıkmadan, göz kontağını ihmal etmeden sizi anladığını belirtircesine dinler.
  öyle bir doktordur ki tedaviyle ilgili iki cümlesiyle size en etkili ilaçtan daha etkili şifa verir.
  öyle bir doktordur ki o doktor önlüğü tam da ona biçilmiş kaftandır. başka bir meslek yakışmaz.
  öyle bir doktordur ki tıp fakültesini bitirirken sadece doktor olmakla kalmamış, aynı zamanda insanlık mertebesine ulaşmıştır.
  evet, bu dünyada böyle doktorlar var. ben şanslıyım; böyle bir doktorum var.
  7 ... helikopter
 2. 2.
  Kıçımızı yırtıyoruz dostlar. Güvenin bir zahmet.
  1 ... selimtosun
 3. 3.
  hayati riskler barındıran bir harekettir.
  ... mahmut sezar
 4. 4.
  (bkz: house md) izledikten sonra artık sorgulamaya başladım. insan vücudu o kadar komplike ki, bütün ihtimalleri düşünüp ona göre teşhis koymak ustalık istiyor. bırak bütün ihtimalleri, hastalıkları bile birbirinden ayıramayanları gördüm.

  mesela liken hastalığımın teşhisini koydurmak beşinci doktora nasip oldu. ikisi egzama, biri sedef, biri de kuduz demişti. son doktor liken planus olduğunu söyleyip kocaman bir ansiklopedi açıp gösterdi.

  genelde güvenirim ama devlet hastanesi doktorları artık ilaç mümessiline dönüştükleri için, verilen ilacı kullanmadan önce küçük bir araştırma yapıyorum.
  3 -1 ... cybernoetics