bugün

bahaneler üreterek doktorun uzmanlık alanını ilgilendiren bölümlere sık sık gitme sebebi.
(bkz: doktor civanım)
bir çeşit sendrom olabilme ihtimali yüksektir. bu duruma çevremde özellikle de diş hekimlerine karşı rastladım.

sanırım o dişçi koltuğuna oturulduğunda artan korku ile genç ve güzel bir doktorun tatlı ilgisi birleşince ortaya tehlikeli bir sentez çıkıyor. tek açıklaması bu şimdilik.
doctor who'nun bütün hanım yol arkadaşlarının başına er-geç gelen vaka.

(bkz: doctor who)
mühendis doktor mu? yoksa tıp doktoru mu? bu ayrımın net yapılması gerekir.

çok ayrı uçlardır.
doktor gregory house gibi eksantrik bir tipse mümkündür.
muhtemeldir.

(bkz: queer as folk)
(bkz: queer as folk michael)
http://nullhttp://www.gec...vbe_etti&icerik=11170
(bkz: david tennant)
(bkz: gaita verilen laborant kızla sonra sevgili olmak)
Sana hastayım diyebilirsiniz.
kız arkadaşının ona sağlık ile ilgili naz yapma, sırnaşma gibi bi şansı yoktur. Aşkım başım ağrıyor dersin. Şu ilacı kullan geçer der. düşersin dizini incitir veya kanatırsın, korkma bişey olmaz şu ilacı allalım ağrını geçer der. Çok kötüyüm dersin, hemen doktor moduna geçer anlat bakalım şikayetlerini der hemen tanıyı koyar ilaç tavsiyesinde bulunur.. Velhasıl, doktora aşık olmak, hayatı sınırlı ve çekilmez hale getirmek demektir.
yapılan hataları göz ardı edebilen birine aşık olmaktır. olgunluğun .mına koymuştur bu kişiler. hepsi olmasa da vardır bunu yapabilen.

gönüllerde yaşıyorlar vallahi ya. yirim yirim.

not: hastan oldum doktor be. *
sevilmeyecek insanlar değiliz bence. Herkesin hayatı kendine göre zor sonuçta ama tabi doktorların daha da zor. Aşık olmak kolay aşık kalmak zordur doktora.
hele bir de açık fikirli ise tadın dan yenemeyeçek durumdur. Talip leri mi bekliyorum.
(bkz: acikfikirlidoktor)
öyle yerlerime dokun dokunmadığı kimsenin.

(bkz: teoman)
aşık olmanın zor olduğunu düşünenlerin bizzat yaşasalar söyleyeceklerini merak ettirir.

edit: Yani o kadar da zor değil bence, sevin onları yine de. *
hastane dışında sosyalleşemeyen bir doktorun hazin sonudur bir başka doktora aşık olmak.
ne doktoru lan.
doktorlar şekil şekil. illaha da tıpçılar mı doktor oluyor.
hay bin yekzan.

sanırısın eğitim ortalaması ilkokul 4 olan bi yerdeyiz.
Sadece geceleri shakespeare okuyan biri için (yazar burada kendinden bahsediyor) "Sen mi güzelsin yoksa beklemek mi? Şansın bile yok, tabi ki beklemek. Ama yalnızca seni." Diyebilmektir.
daha yakın bir zamanda buna benzer bir başlık vardı

millet doktorla kafayı bozmuş. doktor isteyeceğine git sen oku tıp ne işin var elin adamıyla kızıyla onun kaprisini nazını egosunu diplomasına göre çekeceksen size bir adet s.tir çekiyorum .
aşkı da bu şekilde diplomayla ölçen nesil gördükçe sizin aldatılmanız müstahak diyorum .
bir hemşirenin başına gelmesi muhtemel olaydır.
kıyamam bide çirkinse.
Aşık olunmayacak birine aşık olduğunuz anlamına gelir.

Bir kadın davranışı olan hastalık ile naz yapma halini bu adamda yaşamazsınız.

_ karnım ağrıyor, üzgün suratlar, üzgün suratlar
_ hım. Ağrıyı anlat bakalım. Mide ağrısı mı? Gaz sancısı mı? Regl sancısı mı? Tanımla.
_ susalım hadi.

_ sırtım böyle sağa sola dönünde kıtlayıp duruyor, ölecek miyim acaba?
_ fibrozittir o. Egzersiz yap geçer.

_ kıçım ağrıyor
_ hım. Kalça kireçlenmesi olabilir.

doktor sevgiliye hastalık ile cilve, naz yapılmaz. bir yeriniz ağrıyorsa bin tane tıbbi terim ile sizi alt eder.

Mesela kararsızlık yaşayamazsınız

_ saçımı boyatmak istiyorum
_ bu tür kararları regl öncesi alma.
_ ama nasıl biliyorsun

telefonu susmaz. Acili, nöbeti bitmez. ilişki 3 kişilik yaşanır. Sen. O ve o an odaya girmek üzere olan hastası. En çok duyulan cümle hastam var bekle olur.

O gün çocuk hastası geldiyse ve etkilendiyse hayata küsebilir, çocuklarının hasta doğacağına kesin inanır. ilgi gösteremez, çevresinde kız eksik olmaz. Sıkıntılı iştir.
uzak durulması gerekilen tiplerdir. kendimden biliyorum sağlık alanı psikoloji götürüyor.
Dünyanın en berbat olayıdır.