bugün

Böyle çirkin bir şeyin böylesine meşhur olması beni hasta ediyo...
crocs pop olunca sebebini anlamamistim, yani terlik işte... kullanınca anladim ki hemen hemen bıcok ayakkabıdan terlikten artık ne varsa daha rahat bi şeymis. cok acik renk almayın bence, uzun ömürlü süper bı se.
Budur:

görsel

Sabo'ların işi biteli yıllar oldu.

Devir crocs devri.
Bu terlikleri sadece benmi tuvalet terligine benzetmekteyim acaba ?
doktor terliğine çıksa da adı, hemşireler de giyer tercih eder. eşim hemşire ordan biliyorum * titizlik ve hijyeni gösteren bir ürün sonuçta.
ben genelde https://www.ortopediksaboterlik.com sitesinden bakıyorum.
Çok rahat terliktir. Renkleri çok hoştur. Tabanı kalın olduğu için rahatlıkla her yerde giyilebilir.

Ben evde de giymeyi tercih ediyorum.
siyah ve beyaz renklerdedirler çoğunlukla ve çok kullanışlıdırlar wcde, dışarda, içerde her yerde giyilebilir.
(bkz: sabo)
bi kere doktor da giyer hemşire de.

küçükken doktorların ayağında görürdüm, acaip hoşuma giderdi. sonra sonra büyüdük, kendi paramız oldu aldık, giydik. bu kadar saçma, bu kadar kullanışşız bir ayak aparatı olurmu yaa. hem ağır hem de çok terleme yapıyor.

ben giymiyorum artık, giyen doktorların ayakları kesin iğrenç kokuyordur.
Hastanede beklediğim zamanlarda oyalanmak içim takibe aldığım ve her seferinde "ne güzel, burada çalışan herkes terlik giyiyor" dediğim, oradan çıkınca bir daha hastaneye gidinceye kadar hiç hatırlamadığım nesne.
bence dünyanın en rahat üniforma aksesuarı.
beyaz ya da mavi renkli, önü kapalı, ayağımızın hava alabilmesi için üzerinde küçük küçük delikler bulunan, genelde hastane, eczane* çalışanlarının kullanıldığı pratik ve sağlıklı terlik çeşididir. çorapla ve çorapsız giyilebilir. çorabın rengi modaya olan ilginize göre değişebilir. ancak çorapsız uzun süre giyerseniz hem koku yapabilir hem de çeşitli hastalıkların oluşmasına neden olabilir. bu nedenle çorap kullanılmadan giyilse bile, ayakkabılık gibi hava akımının, değişiminin az olduğu yerlerde tutmak yerine balkon, pencere kenarı* gibi havadar yerlerde dinlendirilmelidir.
plajlarda çok tehlikelidir.zamanında denize girerken terliğini çıkaran bi kız denizden çıktıktan sonra giymesiyle attığı çığlık bir olmuştur. (bkz: akrep)
biraz da yüksek tabanlıdır bu terlikler.
beyaz ya da mavi renkte olan (saflığın temizliğin simgesi, aynı zamanda kıyafetlerle uyumlu), üzerinde delikler bulunan (hava giriş çıkışı olacak ki ayak kokmasın) geniş rahat terliklerdir. eğer bir sağlık kuruluşunda doktor ve hemşireler terlik giyiyorlarsa istisnasız bu tarife uygun terlik giyiyor olacaklardır.