bugün

insanların doktorlara hala az da olsa saygı gösterdiklerini ya da onlardan zarar gelmeyeceğini düşündüklerinden doğan ihtiyaç.

bugün gittiğimiz bir yerin dış kapısında güvenlik durdurup "öğrenci miyiz arkadaşlar" deyince abim "yok doktoruz hocam" dedi, adam selam verip kapıyı açtı direkt.

bunu belirtmek doktorların da hoşuna gitmiyor ama durum bu.

"lan yine kullandık şu kartviziti" diye canı sıkıldı çocuğun.
minumum altı yıldan sonra hakedilen ihtiyaç..
Bu Sözlükte de gördüğüm en geri zekalıca hareket. tıp ile bir konu olsa ayrı lakin sikindirik bir mevzu için tıp okuduğunu belli etmese ölecek mallar var.
ben on sene okudum sana ne oluyor lan yapram demenin bir baska halidir.
"o götü bana getireceksin! ona göre davran." tribidir.
(bkz: açılın ben doktorum)
Nasıl bir egoysa artık.
6 yıl hatta daha fazla okuyunca beyin yanıyor. onun yerini ego alıyor işte. nasıl bir havaysa artık.
fakat nedense doktorlar etrafta yaslı insan görünce doktor oldugunu saklarlar. "ah evladım bacaklarım ağrıyor. bi ilaç yazıver bana " demesinden korkarlar.
ego tatminidir.
en basitinden sözlükte tıbbi terimlerle alakalı bir nick almaktır. ayrıca Sadece doktorlarda değil mühendis ve avukatlarda da var bu.
istisnasız her doktorda görülen olay.

artık tıp fakültesinde bunlara nasıl ego pompalıyorlarsa ya da kendi aralarında toplanıp birbirlerini gaza getiriyorlarsa doktor olmayı dünyanın en zor ve önemli şeyi zanneder bunlar açık ve net.
Tamam sen doktorsun açıldık.
Elinde doktorluktan başka bir özelliği olmayan kişi beyanı.
Lan az önce ogretmendin amk. Tip eğitimi 5 dk'ya mi düştü.
güncel Önemli Başlıklar