bugün

kısa yatırım yapmış olur. halbuki yapay zeka geliştiğinde bütün meslek grupları tehlikeye girecek. en çok da en fazla maaş alan grup etkilenecek bu dalgadan. türkiye için bu dalgadan en çok doktorlar ve tır şöforleri etkilenecektir. ancak aklını kullanıp ister çamurdan olsun ille de yazılımcı veya mühendis olsun denilerek bu harika beyinli insanlara kapak atmak gelecek yüzyılın en iyi hamlelerinden biri olabilir.
bir de bunların doktor olup da kocayı bulunca doktorluğu bırakıp ev hanımlığına geçeni var ki sormayın.. sen yıllarca oku, köpek gibi TUS'a hazırlan sonra evlen ve dünyadaki evlenen ilk kızmış gibi kocayı sahiplen - aman kocam da kocam - sonra ne tusu salla ne mesleği, bir de çocuk yap üstüne. Tam oldu bak.

Bu durumu eski bir arkadaşım yaptı, hayretle izledim hayatını ama uzaktan, merak ettim evlenince cidden noluyo insanlar neden değişiyor diye. O kızdan tam bir sene sonra ben evlendim. Yok abi evlenince bir bok olmuyor. Kocamda kocam olmuyorsun. Evet güzel bir şey evlilik kabul ediyorum ama öyle atla deve bir şey değil. Bütün hayatını değiştirecek bir durum hiç değil.

O arkadaşıma buradan kucak dolusu selamlar ve ufak bir not: Bir insan ancak bu kadar kendi topuğuna sıkabilirdi. Kariyerinin içine ettin! selamlar.
Tıp okumak çok istedim ama olmadı daha doğrusu istediğim üniversite olmadı ama bu düşünce içinde özellikle olmam olamam . Kocam gözümün önünde istediğim mesleği yaparsa ve ben öylece onu uzaktan izlersem üzülürüm. O yüzden tıp isteyen bir kız sizin deyiminizle doktor birine " kapak " atmak istemez bana göre . Kapak atmak da neyse ? igrenc bir tabir .