1. 1.
    Türk insanının pek bir şeyi beğenmiyor olmasından kaynaklı. Hizmet sektöründe olan arkadaşlar hangi tip insanlar ile uğraşıyorlar anlatsın. Hizmet için tek kuruş ödeyen insan kendi üstünlüğüne ınanır ki bu ülke insanının en büyük sorunu bu. Kendi üstünlüğüne inanması. Kendini diğer kadınlardan üstün tutanın feminist olması gibi Bir şey. 4 çocuklu hatçe dayakçı kocasını boşasın isteyen ve onu eğitmeye çalışan kadınlar baba parası ile okuyup, yine babasının evinde otururken hatçe yazıklar olsun diyor. Çünkü dayak yiyen hatçe. Dayak yemeyen kendini dayak yiyenden üstün tutuyor.

Sıra bizim insanımızın hep, beklemez, en iyi hizmeti o alacak, hata kabul etmez ve kibarlıktan kaçınır. Ayrıca hata arar. Kendi işini asla düzgün yapmaz ama senden mükemmeli bekler. Otobüse binerken bile görebilirsin bu üstünlük savaşını.

Bunun yanında yeni mezun doktorları eleştirmenin mantığı yok. Bence tebrik etmek gerekiyor. Ben çocukken doktorlar hastaları azarlar ve hemşireler doktorlardan daha çok doktormuş gibi davranırdı. Özellikle yaşlılar hâlâ çok çekinir doktorlardan. Bir ton rezillik yaşamışlar çünkü. Şu an özellikle yeni mezun doktorlar iletişime çok daha açık ve yönlendirmeleri çok daha doğru.

Mesela geçen ölü olarak hastaneye kaldırıldım. Emekliliğine az kalmış bir doktor ezbere bir teşhis koydu, ilaç yazdı, gönderdi. Yeni mezun doktora denk gelsem eve yine ölü olarak gitmezdim.

Bu yüzden bence artık doktor eleştirilerini ezbere yapıp heves kırmamak gerekiyor. Bir kez olsun tebrik ederim demek zor değil.
    2 -2 ... parmak maymun civcivi
  2. 2.
    Raporu az veriyor gün olarak.
    4 -1 ... endless pain
  3. 3.
    insan hayatının onların ellerinde olması
    psikolojik baskı kuruyor denilesi yazar beyanı.
    -1 ... excalibour
  4. 4.
    götlerini yırtıp doktor olduktan sonra yılların intikamını kibir ve hadsizlikle almaya çalışmalarıdır. mesleğini para karşılığı yapıyorsun. havan kime lan?
    2 -2 ... dakandaz
  5. 5.
    Kıskançlık ve bencillik.

Hem sıra bekliyorum diye şikayet eder hem doktor benle çok ilgilenmedi kısa sürede gönderdi diye. O kadar sıra varken oturup sohbet mi edecek?

Hele acilde her zaman en acil kendisidir. Kendinden önce gelmiş kaza geçirmiş bir hasta dahi olabilir ama kendisi grip bile olsa herkes her şeyi bırakıp ona kosmalıdır.

Acile gittigimde o intornler oraya buraya kosusturuken bi amca karısı için bi sey istedi "o burda yok" dediler, tekrar sesini yükselterek istedi bu sefer anlattılar uzun uzun "o burda yok yan tarafa gecmeniz lazım vs" adam bikac dakika sonra başladı " yapmazsanız burayı birbirine katarım" resmen cirkefligiyle tehdit ediyor ve kimse ters bir tepki göstermedi.

Sağlıkçılar gerçekten nasıl sabrediyor bunlara?

Not: tıpla hiçbir ilgim yok mühendislik okuyorum hatta ailemde de sağlıkçı kimse yok.
    2 -3 ... brokoli gibi
  6. 6.
    doktorların alayının ygs tarzı sınavlarda elimize vermiş olmasıdır. kuzenim benim 100 bine giremediğim sınavda 15. olmuştu amk adamın yol açtığı aile için haksız rekabete bak. rekabet kurumu görse ceza keserdi yani sonra gitti doktor oldu o günden beri doktor görünce elim ayağım titrer açık ve net.
    2 -2 ... public agent efsanesi
  7. 7.
    Konumuzdan bağımsız olarak bir de şu cerrahların taktığı bandana olayı var.

Sanırım türkiyede sadece cerrahlar ve motorcular takıyor bu aksesuarı.

Tamam motocularda iyi duruyor serseri özgür maskülen takılıyorlar falan ama, sevgili doktorcum o önlüğün üstüne aynen at uzvuna konmuş kelebek gibi duruyor söyliyim.
    3 ... insectoidzz
  8. 8.
    Tüccar doktorlardır.

Niye olayı saptırıyorsunuz? Sanki tüm doktorlar melek ve kendilerini işlerine adamış.

Pilotlar da çok kazanıyor ama o kadar nefret eden yok. işine bakıyor. isterse bakmasın. Kendi de göte gelir. Ama doktor hasta öldürürse pardon ya. Bu mudur?
    1 -2 ... tea man
  9. 9.
    Kıskançlık.Sadece bu emin olun.
    6 -4 ... tatardoktor
  10. 10.
    Doktolarımın hepsi tanıdık olduğu için kötü bir şeylerini görmedim.
    1 -2 ... randomspr4y