bugün

en garibani öğretmendir.
arabalarının lükslüğünün sıralaması şöyledir.
doktor, mühendis, avukat, mimar, öğretmen.
bu toplumda bana yer olmadigini gosteren besli. **
kamu ile ilgili reklamlarda en çok kullanılan temadır.
sıralaması bile doğru olan beşlidir.
en çok kazanandan, en az kazanana...
unutulmayanlar filmindeki aralarında cüneyt arkın abinin de bulunduğu süper ekibin meslek dağılımı olabilir.

(#16165087)
kızımı istediler de vermedim muhabbeti.
dolaresle 5 çayı içmiş, avroyla karadeniz turuna çıkmış gariplerdir.
kim kaybetmiş de bu garibanlar bulacak bu ecnebi paralarını?!

doktor: tamam, fena kazanmıyor. ama bir hatasında ödediği tazminat tüm mal varlığından edebiliyor... çalışma şartları da cabası. canımızı emanet ediyoruz lan icabında!

mimar: çok para kazanmadıkları gibi %97'si sahalardan uzak, çizim masalarında antin kuntin projelerle hayat mücadelesi veriyor.

mühendis: utanmasalar doktorluk bile yaptırılacak meslek grubu olduğundan vur beline kazmayıdır bu arkadaşlar. yazık lan valla. ben aynı adamın bir şantiye hem şantiye şefi hem proje müdürü hem iş güvenlik amiri hem at hem aşçı olarak çalıştığını gördüm!

avukat: bu ipnelere hiçbir şey diyemem. iki laf çevir paranın amına koy. oh ne güzel amk. bu beşliden ayrı bu ipneler!

öğretmen: düzgün olanı; canımı yesin. piç olanının canına sıçayım. herkes öğretmen olmamalı.
- di mi çocuklar?
+ eeeevveeeet öööreeeetmeeeniiiim.
- cevap verirken uzatmayın demedim mi ben amına koduklarım!
kızların verildiği meslek gruplarına örnek.. ne zaman kızlar fakir ama gururlu gençlere verecek kızlarını * evi olsun ver diyecem de şimdi ev almakta zor. kolaylaşır inşallah ta evde kalan bekarlar evlenir. şaka maka evlenemeyen çok kişi var..

zenginlerin bekarları evlendirme projesi ve buna el atmaları söylenmişti bir ara diyanetçiler tarafından ve mantıklı..
Doktor dışında hiçbiri beş para etmiyor artık.
kamuya atanırsa hepsi de para ediyordur.
öğretmen olanı en mağdurudur.
Beşini topladığında bir esra erol etmemektedir. Maalesef.
Oku sen de ol oğlum o zaman.
Motor ustası bunlardan daha fazla kazanıyor ya.

Aylık cirom 50 bine geliyor diyen motor ustası gördüm mk.
Sonra hepsi avukata.