bugün

doktor maaşı çok yüksek değil.

ama bir uzman hekimin eline ama taban ödeme, teşvik ödeme nöbet vs. ile en az 100-110 bin geçiyor şu an . 200 bine yaklaşanlar var. skala bu aralıkta.
her iş bitti doktor maaşlarına da mı göz diktiniz ne haltsınız olum siz.
Ulan adam okumuş doktor olmuş. Burnun aksa kapısını aşındırıyorsun. Hangi sağlığını değişirsin bu paraya? Haklarıdır.
30k deyolağ, 40k deyolağ, net bişey diyin de çalışma rutinimi artırayım ona göre.
Doktorlar tarafından az bulunan maaştır.
asgari ücretin 3 katıdır.

ama beğenmezler.
Bunu diline dolayan salaklara gülmüyorum bile.

Korona ülkeye gelmeden önce basit bir akciğer hastalığı için tam dört doktor görmek zorunda kaldım, çünkü iyi doktor bulmak zor artık, eskisi gibi değil.

Doktorluk bi kenara, artık tıp fakültesi kabul belgesiyle bile Almanya'ya başvurduğu zaman öğrenciler havada kapılıyor, çünkü bu ülkelerin nüfusu yaşlı ve başta doktor olmak üzere her türlü sağlıkçıya çok ihtiyaç var. Kabul belgesiyle giden öğrenciler 2 sene Almanca hazırlık okuyup orada kalıyorlar.

Neden? Çünkü siz aptal oğlu aptallar olduğunuz için 160 soruda 150 net yaparak bölüm kazanmış adamların aldığı 3 kuruş maaşını dilinize doluyor, doktorlara köpek muamelesi çekiyorsunuz. Adamların da canına tak ediyor, gidiyor Almanya'da 3-4 bin Euro alıyorlar en az.

6-7 ay kadar önceydi, doktor arkadaşım Almanya'ya gitmek için 2 haftalık vize başvurusu yaptı, 3 yıllık vize verdiler kıza amk. Şak diye 3 yıllık vize verdiler, beğensin yerleşsin kalsın diye. Hani şu vize almak için 50 tane evrak sunup kıtı kıtına vize alabildiğiniz ülkeden bahsediyorum.

Neyse ya, siz ülkenin yetenekli/zeki çalışkan adamlarına köpek muamelesi çekmeye devam edin. En ufak muayene için iyi doktor yokluğundan 200-300 lira ödeyeceğiniz, ciddi bir hastalık olduğu zaman fellik fellik ehil doktor arayıp bulamayacağınız zamanlar çok yakın, ama sizin hak ettiğiniz de bu zaten.

Az kaldı bekleyin, müstahakınızı bulacaksınız.
internette yazılanlara göre 8k dır. 2-3k da döner sermayeden gelse 10 bin eder. Cekilecek is degil. Eved.
Bir doktor olarak yazılan afaki rakamları görüp dudağım uçukladı.
Biliyorum bunu da duymak hoşunuza gidecek ama maalesef o tahmin ettiğiniz rakkamları alamıyorum haset orospu çocukları..
pratisyen hekimim, şu an yıllık maaş artışıyla maaşım 8000 tl oldu, 10000 tl aile hekimi falan alıyomuş, yalan gençler...
bırakın sürekli başkalarının bir şeylerine haset etmeyi. haset insan mutlu olamaz. kendinize bakın.
Kaynak götün mü? Profesör maaşı 10bin değil mk

Ayrıca nasıl doğudakiler batıdakilerden fazla alıyor la? Askerlikle karıştırdın herhal?
doktorlar aldıkları her kuruşu hak ediyorlar.

not: doktor değilim
Son zamlarla 18 bin olmuş diyorlar.

Bu adamlar ygs'de 160 soruda en az 150 net yaptılar. 6 sene hayvan gibi çalışıp fakülteyi bitirdiler. Nöbet olduğu zaman 35 saat aralıksız çalıştılar.

Emeğe saygısı olmayan düşük iq reisler kudurmaya devam edebilir, aranızdaki her meslekte olan 3-5 göt hariç, işini iyi yapan doktorlar olarak sonuna kadar hak ediyorsunuz. Helali hoş olsun.
doktorlarin hak ettiginden az oldugunu dusundugum miktar.
genel cerrahide asistan olarak hatırladığım uğur abimden örnek verirsem, bir ayda 10 ile 15 arasında değişen sayılarda nöbet tutuyordu. nöbet çıkışı sabah eve gitme de yoktur yani hiçbir asistan için, nöbetler 36 saattir. bunun yanında sayısız ameliyata giriyor, gece acil apendisit gelse iyi, ateşli silah yaralanması geliyor, peptik ülser perforasyonu geliyor, akut batını içeren çoğu tablo geliyor. gece 3 te gelse mecbur acil ameliyata alacan yani. bunun haricinde yeri geliyor serviste ve yoğun bakımda hastaların takiplerini yapıyor, sıvı ve elektrolitlerini düzenliyor, ameliyat öncesindeki hastanın preop tüm işlerini hallediyor, yeri geliyor aşağıda poliklinik yapıyor, yeri geliyor acil tıp kendisini acile konsültasyon amaçlı çağırıyor oraya iniyor. neler neler yani. bu adamın bu şekilde 5 yılı aşağı yukarı böyle zorlukta ve bu 5 yılın zaman bazında yarısı hastanede geçiyor. aldığı maaş ise maksimum 7 idi. hadi ekstra nöbetlerle biraz daha artsın. şimdi keşke bu canım uğur abim 7 değil 15 alsaydı. hayatından ödün vererek başarıyla yürüttüğü bu mesleğe az bile. uğur abi burada temsili örneğimiz. asistanların ünilerde aşağı yukarı durumları böyle. acilde çalışan pratisyenlere girmiyorum bile.
türkiyede aile hekimlerini hariç tutarak diyorum ki, doktorlar 6 yıl aldıkları kesintisiz eğitim, bilgi birikimleri, iş yükleri ve sizin bildiğiniz mesai saatlerinin ötesinde insan üstü koşullarda çalıştıkları nedenli hakettiklerini almıyorlar!
ayda 30-40 bin indirip maaşım 4500 lira dövlet bize bahmir diyeni bile gördüm aq.
ayda 12 nöbet tutan arkadaşım 7.5 alıyor. nöbetlerde 36 saat hastanede kalıyor. en ufak somurtsa hastanın gözüne batıyor. hoca stresi , hasta stresi cabası. bankacı somurtunca el pençe divan bekliyorsunuz , devlet dairesinde memur azarlasa susuyorsunuz , sağlığınız için koşturan adam somurtunca doktorun amına koymayı iyi biliyorsunuz. 36 saatlik 12 nöbeti hesaplayın , bi de bu adam geriye kalan mesai saatlerini hesaplayın. 8 de gelip 6 da çıktıpını hesaplayın . saatlik ücretini hesaplayın. sonra da az alıyoz diye ciyaklayan ilkokul öğretmeninn saatlik ücretini hesaplayın. saat başına 5 liradan fazla çıkarsa . o adamın bitirdiği 6 yıllık fakültenin hatrına saat başı 5 liradan fazla çıkarsa bu sözlükten siktir olur giderim.

gerizekalı çok.
Türkiye şartlarında az olandır.

Devlet duysun artık sesimizi!!!
genelde yalan olan maaşlardır. Adamlar aldıkları baz maaşı söyler ama onun 3 5 katı olan ek gelirleri söylemezler. inanmayın yani.
benim köyümde 600 civarı sığır var. çoban 4500 lira maaş alıyor. tek işi otlağa götürüp getirmek. bu sene 5000'i rahat geçecek.

buradan hareketle, oran/orantı hipotenüs vs yoluyla bir doktorun alması gereken maaşını siz hesaplayın.
Bırakında yüksek maaş alsınlar o kadar didinip tıp kazanıp üstüne 6 yıl okuyup , tus sınavına girip daha bir çok sınava girip doktor oluyorlar. maaşlarını hakediyorlar .
BENCE OLMASI GEREKEN MAAŞ AMA ŞU DA VAR ADAMLAR SENLE ADAM AKILLI iLGiLENMiYOR. SÜNiZÜTiM KRONiK Mi AKUT MU DiYE SORUYORUM. iLACI KULLAN GECER GEÇMESEZSE iL DEKi HASTANEYE GiT.
hak ettikleri maaştır.
Şu dakika başınıza bir kaza v.b bir durum gelse koşacaginız ilk kişi kime doktor o yüzden milletvekili maaşına laf edin doktorun değil onlar sizin gibi sikindirik bir fakültede 4 sene okumuyor 7 sene bil fiil yardiriyor ve insan hayatı ucuz değil arkadaşlar.