1. 1.
    Az önce bir başlık açılmış herkes sallamış bir şeylee hiç biri doğru değil. Otuz yaşında mezun oluyorlar yazmış biri hatta 24 yaşında mezun olunur tıp fakültesinden.
    Fakülte birince toplum sağlığı merkezine veya acile atanır hemen. TSMdeki doktor 6.500 civarı alır. Eğer boşluk olursa aile hekimi olarak görev alabilir o zaman maaşı hasta sayısına göre 9-13 bin arasıdır. Dogudaysa daha da fazladır. Acile atandıysa 10-12 bin civarı maaş alır yine doğuda daha fazla. Eğer tus kazanır asistan olarak başlarsa 7 binden maaş alır uzman doktor olana kadar. Uzman maaşları da en az 10 bin tldir cerrahsa yaptığı ameliyata göre katlanır. Böyle işte.
    8 -7 ... tatardoktor
  2. 2.
    mesela ben bilmem doktor ne alır mühendisin öğretmenin maaşı nedir bilmem .
    çünkü gözm yoktur hepimiz bir yerde bir maaşa balkan insanız.

ha gözüm var kapitalistlerin mülklerinde üretim araçlarında ve madenlerinde , zamanı gelecek sosyalizm kazanacak ve ülkemin bütün kaynakları emekçilerin olacak.

adil paylaşacak eşit ve özgür olacağız....

noT ; doktor ve avukat milletini sevmem ama bilhassa genç doktorlar ve ameliyat yapan hekimler aldıkları parayı kat be kat hak ediyor.
    4 -8 ... baris hemen simdi
  3. 3.
    göz doktoru 40000 tl az önce sordum.
    2 -3 ... aerto
  4. 4.
    ben biliyorum ama söylemem. cıs!
    1 -2 ... wendy vermeer
  5. 5.
    hemşiresinden hasta bakıcısına kadar hepsinin hesabında temiz 500 bin lirası uyuyor bundan emin olabilirsiniz. tek yaptıkları da anlaşmasını yaptığı ilaçları satmak ve hasta aşağılamak. üretime katkıları sıfır.
    1 -3 ... vamonos
  6. 6.
    Maaş demeyelim de aylık kazanç 10bin-250bin arasında değişir.
    3 -1 ... mahmut sezar
  7. 7.
    ebeninkini alıyor. yeter lan amma hortlattınız.
    -2 ... melikbaybars
  8. 8.
    Hak eden alsın tabi. Hiçbirşey yapmayan milletvekilleri bile çuvalla para alıyorken kutsal bir meslek yürüten doktorların maaşı tartışılmamalı. Sonuçta hasta olduğunda ilk başvurduğun insan bu. Doktor hak etmeyecek de kim hak edecek bu kadar maaşı. Düşülerek yorum yapalım

işi maaşına göre değil zorluğuna göre değerlendirin.Yoksa hata yaparsınız
    2 ... radyoaktif fasulye
  9. 9.
    onkologlar 30.000 ile 60.000 arası alıyorlar. ama hak ettikleri kesin, dahiliye uzmanı olduktan sonra extra sınava girmeniz gerekiyor. yani yan dal uzmanlığı yaptıktan sonra oluyorsunuz. eğer tıp okuyup, daha az uğraştıran daldan iyi para götürmek istiyorsanız kadın hastalıkları bölümüne alalım sizi.
    1 ... bettercallsaul
  10. 10.
    devlet hastanesinde çalıştığım dönemlerde yemekhaneye döner sermaye payları asılıyordu. doktor baktığı hasta sayısına göre döner sermayeden para alıyordu maaşı hariç. en çok alan cilt doktoruydu 5 yıl önce 12.000 tl alıyordu.

yalnız millet bu paralar güzel görünüyor ama devlet hastanesinde doktorluk yapılır mı diye sorsa biri çalışma boş ver derim. gerçekten o sıkıntı stres çekilmez yemişim parasını, huzurdan sağlıktan önemli değil bence. 4 doktor kafayı oynatıp istifa etti gözümün önünde. biri polisin beylik tabancasını kapıp kafasına dayamıştı o derece diyim.
    1 ... hatake kakashi