1. 1.
  mühendis kısmının değeri kalmamıştır. her üniversiteye bir mühendislik açılmasıyla her yer mühendis doldu. *
  1 -3 ... birinin hayati
 2. 2.
  doktor mühendis subay ve avukatlar,

  bu insanlar matematiğe kafaları iyi çalıştığı için doğuştan şanslıdırlar. eğer beyin olarak sözel konulara daha yetenekliyseniz kıçınızı bile yırtsanız bu mesleklerden birine ulaşamazsınız ve ömür boyu üç kuruşa dandik bir işte çalışır durursunuz.

  doktorlar mühendisler ve avukatlar doğru zamanda doğru ortamlarda bulunurlarsa ayda 10 milyara para demezler.yaşları ilerledikçe bu daha da artar. hem mesleğin getirdiği karizma, statü, hem para, hem maddi güç hepsi birden gelir. tabi taş gibi hatunlar da bunlara gelir. ha siz öss de matematik gerektiren bu mesleklerden birine değil de daha sıradan bir mesleğe sahipseniz, (matbaa öğretmenliği gibi) maalesef bu abiler özellikle karı kız konularında sizi silindir gibi ezip geçer.hatta yere yatırıp ağzınıza sıçarlar.
  -1 ... kaplus
 3. 3.
  tıp yurdumuzun her şehrinde yüksek puandır,halen kıymetidir,aşırı zeki çocuklarımızın kazandığı iyi bir bölümdür.bazı mühendislik bölümlerinin puanları ise yerlerde sürünmektedir.yani yurdumuzun her üniversitesinde aynı değerde değildir.istanbul ankara izmir de kazanılan belli başlı mühendislikler ses getirmektedir.bunları taban puanlarından anlamaktayız şahsi fikrim değil.hukuk ise türkçe matematik öğrencilerinin kazanabileceği en baba bölümdür.puanı yüksektir.sadece bir soruyla hukuku kaçırıp ekonomi okuyan birinin yazdığı bir açıklamadır bu.halk arasında yaygın bir görüştür:ya tıpçı ya mühendis ya da hukukçu olacaksın.
  ... vicky