bugün

Genelde işleri dışında medyada duyar kasmaları galiba.

Avukat diyorsun bürosunda iş yapacağına Instagram da resim paylaşıyor, twitter dan reklam yapıyor.

Doktor diyorsun HaberTürk cnntürk gezip duruyor. Meslek hayatında bir kere pansuman yapmış mı muamma.

Muhasebeci diyorsun sosyal sigorta uzmanı deyip milletin emekliliğini hesaplayıp televizyonda para kazanıyor.

Hiçbiri oturup çalışmadığı için bu memlekette serbest meslek erbabına hiç saygı kalmıyor.

Avukata; iki yılda bir işin düşer sanki inek satın alıyormuş gibi para çekerler. Pembe tablo çizer paranı alır sonra dımdızlak bırakırlar. Ulan zaten hakimin vereceği ceza belli. Ben sana itiraz süremi kaçırma diye neden 25-30 bin lira veriyorum.

Prof. Doktor olupta parasız bakan kalmadı. En kötüsü 150 lira istiyor. Kendi muayenesine gidersen 600 lira istiyor. Devlette ameliyat yapıp 10 bin lira para alıyorlar milletten.

Muhasebeciler ayrı zaten 1.000 liraya adam çalıştırıp mükellefe bir bok diyemeyen sünepe kesim. Zamanında ticaret mezunu olan herkese defter tutma hakkı verince böyle oluyor amk. Şimdi ise kazanmak çok zor kazanana da yaptırmıyorlar bu mesleği.

Sözün özü hepsi bu toplumun iz düşümü. Cahil fakir ve gariban insanları yolan meslek erbapları yedikleri yiyeceklerin hiçbiri helal olmayan meslek grupları.
--spoiler--

avukata; iki yılda bir işin düşer sanki inek satın alıyormuş gibi para çekerler. pembe tablo çizer paranı alır sonra dımdızlak bırakırlar. ulan zaten hakimin vereceği ceza belli. ben sana itiraz süremi kaçırma diye neden 25-30 bin lira veriyorum.

--spoiler--

O zaman avukata gitmeyip kendimiz itiraz edeceğiz bu kadar basit. Gereksiz para zaten zorunlu müdafilik halleri hariç avukat tutulması.