1. 1.
    Yardımcı doçentlik yerine getirilen ucube ünvan. Ne hocaya, ne bilime, ne de öğrenciye faydası vardır bu değişikliğin. Sadece isim değişikliğidir. Cumhurbaşkanı kaldırılsın dedi, ama kandırıldı yine.
    2 ... visneasidi
  2. 2.
    Yardımcı doçent yerine getirilen yeni ünvan.

Artık doktorasını yapan öğretim görevlileri bu ünvanı alacakmış.

Kısaltması ise; dr.öğr.üyesi olacakmış.

Doktorluğun bi ünvan olduğunu, bir meslek adı olmadığını bu düzenleme ispatlamıştır sanırım.

Meslek olana; tabip yada hekim denir. Doktor değil
    5 -1 ... ufuktayim
  3. 3.
    ibnemtrak bir ünvan afedersiniz.
    ... hakan yavas
  4. 4.
    Uzun bir süre tıp okumuş adamın burada ne işi var tarzı muhabbetlere yol açacaktır.
    ... ulkucuwolf
  5. 5.
    Doktorluk meslek olarakta kullanılır. Doktor değil hekim diyenler Türk dil kurumuna girsin hekim yazsın karşılık olarak doktoru gösteriyor zaten.

Bir ünvan olarakta kullanılır bir mesleği de tabir edebilir.
    1 -2 ... keyf kahyasi
  6. 6.
    hayır, doktor öğretim üyesi "doktorasını yapan öğretim görevlileri"nin aldığı ünvan değildir. doktorasını yapan doktor ünvanlı kişilerin eskiden "yardımcı doçent" olarak bildiğimiz kadroyu alması sonucu edindiği ünvandır.

öğretim görevlisi ise doktorasını yapmış veya yapmamış olan ve yalnızca ders vermekle yükümlü olan, kendisinden araştırma yayın vs yapması beklenmeyen akademisyendir.

ayrıca doktor öğretim üyesi ünvanının getirildiği kararla üniversitelerde uzman olarak çalışan personele de artık "öğretim görevlisi" denmektedir.
    -1 ... neden boyle oluyor
  7. 7.
    doktorasını tamamladığı için öğretim görevlisi ya da araştırma görevlisi olma evrelerini atlatmış olan, ancak doçent ya da profesör de olmayan öğretim üyeleri için uydurulmuş olan ara kadro.
    1 ... oglan midir adam midir bilemem