bugün

izmir-mardin seferini yapan dilmenler turizm'in otobüsünün afyon dan geçerken taşlanması gibi bu olayda basında yer bulmamıştır..
mersin'de tommy hilfiger magzasinin bombalanmasi haber olmamis ulkemde aslinda normal olmamasina ragmen normal karsilanan olaylar olmustur. gercektir, acidir ama ne yazikki istanbul disindaki sehirlerde olan olaylar televizyoncularin pek dikkatini cekmiyor. asil uzucu sehit haberlerini nasil yaptiklarina sasiriyorum.
yazıktır, saçmadır, bursa da yaşanan şaypa marketlerinin camlarının kırılması olayı gibi mantıksız, şuursuzların yaptığı eylemdir. unutulmamalıdır ki şehitler arasında kürt vatandaşlarda vardır, oradaki halkın hepsi kürt değildir, kürt arap türk ve süryanilerin beraber yaşadığı bir coğrafyadır, orada yaşayan kürt ve arap aşiretleri yıllardır terör ile silahlı mücadele vermektedirler. mantıksız her eyleme karşıyız, bu ülkede kimse iç savaş çıkarmaya cüret etmesin kendi boynu altında kalır...
öncelikle olay ayıptır, insanlık dışıdır, bunu yapan da bölücüdür. masum insanlara en ufak zarar veren bizden değildir.
haklı ve yerinde tacizdir.
tek temenni tecavüze varmamasıdır.
(bkz: van Gölü otobüsünü yumruklayarak vatan kurtarmak)*
çok değerli basınımızın yediği nanelerden sadece birisidir. bir benzeri teröre lanet mitinglerinde yapılmıştır lise ve üniversitedeki öğrenciler kimsenin iradesine bırakılmaksızın hadi yürüyeşe gidiyoruz vatan kurtarıyoruz ile zorla yürütülmüş sonra da vay efendim 100.000 kişi topladık diye dolanmaktalar ortalıkta. o sınıflardan bir öğrenci ben katılmayacağım derse düşünün ne olur akıbeti, o otobüslerde istiklal marşını okumayanın akıbeti neyse aynsıı bu öğrencilerin başına gelirdi. unutulmamalı ki milyonla ifade edilen cumhuriyet mitingleri tarafları bile 22 temmuz'da fiyasko yaşamışlardı demek ki yürümekle bir halt olduğu yok. sonra da tarafsız yayın objektif basın... bik bik bik.
toplumsal samimiyetsizliğimizin bir göstergesi daha.
pek vatanseverlerin şiddetle desteklediği eylem. pkk'nın yaptığı eylemlerden tek farkı insanların öldürülmemiş olması. buna saçmalık demek ya da şiddet eylemlerini terörü bahane ederek savunmak şehir eşkiyalığı yapmaktır. şiddet ve milliyetçilik elbet halkta yok olacak ve asıl sömürücülere karşı tepki gösterilecektir ileride.
güncel Önemli Başlıklar